KÜLTÜRSEM KURS 1

Beylikdüzü Belediyesi, eğitime destek amacıyla çeşitli projelere imza atıyor. Son 9 ayda düzenlenen kültür sanat kurslarıyla 12 bin kişiye ulaşıldı. Spor okullarıyla 9 bin 500 çocuk ve genç sporla buluştu. LGS ve YKS kurslarında 600 öğrenci sınavlara hazırlandı. 500 öğrenciye ise burs yardımı yapıldı. 

Beylikdüzü Belediyesi, eğitime destek için tüm imkanlarını seferber ediyor. Son 9 ayda ücretsiz düzenlediği kültür sanat kurslarıyla 12 bin kişiye ulaşan Beylikdüzü Belediyesi, spor okullarıyla da 9 bin 500 çocuk ve genci sporla buluşturdu. Açtığı LGS ve YKS kurslarında 600 öğrenciyi sınavlara hazırlarken, 500 öğrenciye burs yardımında bulundu. Belediye, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi için ise 55 okulda bakım ve onarım çalışması yaptı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ‘Her Mahalleye Bir Kreş’ diyerek çıktıkları yolda, ilk adımı Kavaklı Mutlu Çocuk Merkezi’nin temelini atarak gerçekleştirdiklerini söyledi. Çocuk ve gençlerin eğitim hayatına katkı sunmaktan, kültür sanat kurslarıyla ise vatandaşların kültürel gelişimlerine destek sağlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Kültür sanat eğitimlerine 12 bin kursiyer katıldı

Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı KÜLTÜR-SEM bünyesinde açtığı kültür sanat kurslarında, Nisan 2019’dan bugüne kadar geçen 9 aylık süreçte, 12 bin kişi eğitim aldı. Liselere geçiş ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan gençlere yönelik açılan ücretsiz LGS ve YKS kurslarından ise 600 öğrenci faydalandı.

SPOR OKULLARI 9

Yaz ve kış spor okullarıyla 9 bin 500 gence ulaştı

Belediye, çocukların ve gençlerin sporla iç içe bir yaşam sürmeleri için de çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda son 9 ayda, 17 farklı branşta, 22 ayrı merkezde ücretsiz olarak düzenlediği Yaz ve Kış Spor Okulları ile 9 bin 500 kişiye ulaştı.

renciler

500 öğrenciye karşılıksız burs yardımı yapıldı

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi, ilçede ikamet eden öğrencilere burs yardımında bulunuyor. Başkan Çalık, “Belediye olarak eğitime verilen desteği, geleceğe yapılan bir yatırım olarak görüyoruz. Bu yüzden, eğitime destek her zaman önceliğimiz oldu. Göreve geldiğimden bu yana, 9 aylık süreçte, 500 öğrenciye burs verenler aracılığıyla karşılıksız burs yardımında bulunduk. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitimine destek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

İnceleyin:  Başakşehir Belediyesi 60 okulu onardı

Mutlu Çocuk Merkezi 4

Mutlu Çocuk Merkezi’nin temeli atıldı

Seçim döneminde verdiği kreş sözünü yerine getiren Başkan Çalık, Kavaklı Mutlu Çocuk Merkezi’nin temelini attı. Başkan Çelik, ‘Her Mahalleye Bir Kreş’ diyerek çıktıkları yolda, ilk adımı Kavaklı Mutlu Çocuk Merkezi’nin temelini atarak yaptıklarını söyledi. Çalık, diğer mahallelerde açılacak kreşler için proje çalışmalarının devam ettiğini anlattı.

55 okulun bakım ve onarımı gerçekleştirildi

Beylikdüzü Belediyesi, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi amacıyla, okul yönetimlerinden gelen talepler doğrultusunda 55 okulun bakım ve onarımını yaptı.

 

Facebook Yorumları