BEYLİKDÜZÜ YEŞİL ALAN HEDEFİNİ BÜYÜTÜYOR 5

Beylikdüzü’ne son 9 ayda 32 bin metrekare yeşil alan kazandırıldı. Toplam 14 yeni parkın hizmete açıldığı ilçede, Yaşam Vadisi 3. etap çalışmalarına da başlandı. 

Beylikdüzü Belediyesi, ilçede kişi başına düşen 9.5 metrekare yeşil alan miktarını dünya standartlarına taşımak adına çalışmalarına devam ediyor. Beylikdüzü Belediyesi, Başkan Mehmet Murat Çalık ile birlikte son 9 aylık süreçte yeşil alanları 32 bin metrekare artırdı. İstanbul’un yeşil alan açısından en zengin ve örnek ilçelerinin başında gelen Beylikdüzü’ne, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucu, 2019 boyunca 14 yeni park yapıldı. 37 parkın da bakım ve onarımı tamamlandı. Beylikdüzü’nün parlayan yıldızı olan Yaşam Vadisi’nin de 3. etabına başlandı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bir yandan yeni parkları hayata geçirirken bir yandan da mevcut parkları revize edip baştan aşağı yeniledi. Beylikdüzü Belediyesi son 9 ay içerisinde 37 parkı daha fonksiyonel ve modern görünüme kavuşturdu. Yaşam Vadisi’nin 148 bin metrekarelik alandan oluşan 3. etabının çalışmalarına hız kesmeden başlanırken, devam edecek etaplarla Beylikdüzü denizle buluşacak.

Yeşil alan öncelikli konuların başında geliyor

Beylikdüzü Belediyesi’nin öncelikli konularından birinin yeşil alan olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “2014 yılında yeşil bir çevre için çıktığımız yola, hedefimizi büyüterek daha mutlu, özgür, yeşil bir Beylikdüzü hayaliyle devam ediyoruz. Yaşam Vadisi’nin ilk etaplarıyla hayallerimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadık. Şimdi yeni dönemde, Yaşam Vadisi’ni yeni etaplarıyla denizle buluşturacağız. 1 milyon 200 bin metrekare alanla dünyada yeşilde beşinci sırada, mutlulukta ise birinci sırada olmayı hedefliyoruz. Beylikdüzü mevcut durumundan da daha yeşil hale getirilecek. Yalnızca Yaşam Vadisi değil, kentin her bir noktasında kolay ulaşılabilir nefes alanları oluşturulacağız. Ayrıca deniz ile erişim yeşil alanlarla güçlendirilecek” dedi. 

İnceleyin:  DİKİLİ'DEN MİDİLLİ'YE DENİZ SEFERLERİ BAŞLIYOR

Kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9.5 metrekare

Başkan Çalık, Yaşam Vadisi‘nin 3. etabının 2020 yılında tamamladığında ilçenin denizle bağlantısının güçleneceğini vurguladı. Çalık, “Beylikdüzü’nde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9.5 metrekare. Bu yeşil alanla yetinmiyoruz, bunu artıracağız. Geçtiğimiz ay 120 yetişkin çınar diktik. 2019’da 37 parkın bakım onarımını tamamladık. 2019 yılında  toplamda 14 yeni parkı Beylikdüzü’ne kazandırmış olduk. Yeşil alanımızın miktarını da 32 bin metrekare artırdık. Şu an Yakuplu’da devam eden 3 yeni parkımız var. Onları da en kısa sürede açacağız. 2020’de Yakuplu ormanını projelendirip, Yakuplu halkının kullanımına açacağız” şeklinde konuştu.

BEYLİKDÜZÜ YEŞİL ALAN HEDEFİNİ BÜYÜTÜYOR 1

Facebook Yorumları