Ana SayfaGündemYeni doğan aslan yavrularına isim aranıyor

Yeni doğan aslan yavrularına isim aranıyor

Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’nde dünyaya gelen iki dişi aslan yavrusu için isim aranıyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, “Yavrular için değişik isim önerileri geliyor. Ama istiyoruz ki, yavruların isimlerini hep birlikte belirleyelim” dedi. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret ederek, 15 gün önce dünyaya gelen 2 dişi aslan yavrusunu sevdi. Aslan yavrusunu kucağına alarak açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, hayvanat bahçesindeki aslan varlığının 2 yavru ile birlikte 9’a yükseldiğini ifade etti. Başkan Büyükkılıç, Anadolu Harikalar Diyarı’ndaki Hayvanat Bahçesi’nde dünyaya gelen 2 dişi aslan yavrusuna ziyaretçiler tarafından değişik isim önerileri geldiğini söyledi. Büyükkılıç, “Ama biz istiyoruz ki, yavruların isimlerini hep birlikte belirleyelim” açıklamasında bulundu.

Aslan yavruları için değişik isim önerileri geliyor

Başkan Memduh Büyükkılıç, aslan yavrularının hayvanat bahçesinin maskotu haline geldiğini ve gerek ziyaretçiler gerekse personel tarafından çok sevildiğini dile getirdi. Başkan Büyükkılıç, “Yavrular için değişik isim önerileri geliyor. Ama biz istiyoruz ki, yavruların isimlerini hep birlikte belirleyelim” şeklinde konuştu.

15 günlük iki dişi aslana henüz isim konulmadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, sosyal medya üzerinden vatandaşlardan gelecek isim önerileri doğrultusunda yavrulara isimlerinin konulacağını işaret etti.

İsim önerileri sosyal medyadan iletilebiliyor

Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’ndeki iki aslan yavrusuna isim önerisinde bulunmak isteyenler, bu önerilerini Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin twitter, instagram (@baskanmemduhbyk) ve facebook hesablarından iletebilecekler.

2 bin 500’e yakın hayvana ev sahipliği yapıyor

Yaklaşık 180 dönüm arazi üzerine kurulu olan Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi, şuan 2 bin 500’e yakın hayvana ev sahipliği yapıyor. Hayvanat Bahçesi Veterinerlik Binası bünyesinde son teknoloji donanımlı biri büyük biri küçük olmak üzere iki ameliyathane, bir sterilizasyon odası, bir laboratuar, bir ilk müdahale odası, bir röntgen odası ve üç müşahade odası bulunuyor.

Hayvanat bahçesi aynı zamanda doğal yaşam rehabilitasyon merkezi olma özelliği taşıyor. Bu kapsamda barındırılan hayvanların bir kısmı Orman Bakanlığı Yaban Hayatı Koruma Daire Başkanlığı tarafından gönderiliyor. Diğer taraftan hiçbir şekilde yurt dışından büyük bedeller ödeyerek hayvan temini tedariğine gidilmiyor. Ülkemizde bulunan envanter fazlası olan diğer hayvanat bahçelerindeki hayvanların barındırılması stratejisi izleniyor. Kahramanmaraş, Ankara, Bursa gibi hayvanat bahçelerinden hibe yahut satın alma sonucu hayvan tedarik ediliyor.

DX 2311

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler