Sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin yanı sıra yeşillik oranı, doğal güzellikleri ve dinlenme alanları ile Marmara Bölgesi’nin cazibe merkezi haline gelen Bilecik, şehir dışından konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Çevre illerin kalabalık yapısından kurtulmak isteyenlerin uğrak noktası haline gelen Bilecik, çoğu aile için, dinlenme ve piknik alanı olmaya da devam ediyor.

Bursa’da ikamet eden Şükrü Soydemir ve ailesi, Bilecik Pelitözü Gölpark’ta günlerdir, hem dinleniyor, hem de gölden sazan balığı avlıyor.

”YAKALADIĞIMIZ SAZANLARI TEKRAR GÖLE BIRAKIYORUZ”

Bir haftalık zamanlarını Bilecik Pelitözü Gölpark’ta geçirecek olan Soydemir ailesi, burada hobi olarak yakaladığı sazan balıklarını tekrar göle bırakıyor.

20 kiloya kadar ağırlıkta sazan balıkları yakalayan Şükrü Soydemir ve aile bireyleri amatör sazan avcılığı yapıyor.

Bilecik ve Bilecik Belediyesi Pelitözü Gölpark hakkında da açıklamalarda bulunan Şükrü Soydemir, ”Ailece, komşu il Bursa’dan Bilecik’e gezmeye ve doğa ile baş başa olmaya geldik. 3 gündür Bilecik’te çok güzel zaman dilimi geçirdik. Ailemizle çocuklarımızla birlikte burada hem dinleniyor, hem de balık avlıyoruz. Balık avlamayı hobi olarak yapıyoruz ve yakaladığımız sazanları tekrar göle bırakıyoruz. Bilecik gerçekten çok güzel. Burada huzur ve sessizlik içinde vakit geçiriyoruz. Sağ olsun görevliler ve vatandaşlar da güzel ilgileniyorlar. Güvenlik noktasında da hiçbir sorun yok. 5 günlük tatilimizi burada geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Soydemir ve çocukları yakaladıkları sazanlarla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyorlar.
2

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Hatay Gastronomi Evi model oldu