Ana SayfaBelediyeBornova Belediyesi'nden yılbaşı kolisi

Bornova Belediyesi’nden yılbaşı kolisi

Bornova Belediyesi dar gelirli ailelere  yaptığı yardımların yanı sıra Koronavirüs salgını nedeniyle işinden olan yada gelir kaybına uğrayan vatandaşlara, ilçe genelinde yaptığı yardım kolisi dağıtımlarını sürdürüyor. Yaklaşan yılbaşı öncesi de dağıtımlarına hız veren belediye, yeni yıl kolileri ile 5 bin ailenin yüzünü güldürdü. Dağıtım sırasında en mutlu olanlar ise süt, meyve suyu, bisküvi, kek, çikolata gibi bir çok yılbaşı ikramını kapan çocuklar oldu. 

Sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaçlı vatandaşlarının her zaman yanında olan Bornova Belediyesi yılbaşı öncesi gıda yardımı kolilerinin dağıtımını hızlandırdı. Belediye ekipleri vatandaşları tek tek ziyaret ederek yılbaşı gıda yadım kolilerini evlerine bıraktı. Ekipler yılbaşı öncesi çocukların da yüzünü güldürdü. Yardım dağıtmak için gittikleri mahallelerde miniklere çeşitli ikramlarla sürpriz yaptı. 

Kolide her şey var 

Bornova Belediyesine  müracaat eden ve resmi kayıtları tamamlanan ailelerin yararlandığı yardımlarda kolilerin içinde şeker, pirinç, bulgur, mercimek, kuru fasulye, nohut, makarna, meyve suyu  ve yağ gibi ürünler bulunuyor. Ayrıca ilçede yakacak ihtiyacı olan 100 aileye de 5’er çuval odun yardımı yapıldı. 

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, İhtiyaç duyan tüm Bornovalıların yanında olduklarını belirterek, “Dar gelirli vatandaşlarımıza her konuda destek oluyoruz. Ve olmaya da devam edeceğiz.   Rutin olarak yaptığımız gıda yardımlarını sürdürürken, yılbaşı öncesi vatandaşlarımızı mutlu etmek istedik. Zor bir 2020 yılı geçirdik. 2021 yılın başta ilçemiz olmak üzere tüm ülkemiz ve dünya için sağlıklı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Mustafa İduğ kimdir?

1962 yılında Bornova’da doğan Mustafa İduğ, 1980 yılında otomotiv sektöründe ticari faaliyetlerine başladı.

Doğup büyüdüğü kentin, ekonomik ve sosyal gelişimine büyük katkılar sağlayan kamu kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinde, önemli görevler üstlendi. Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi mezunu İduğ, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini ise Yaşar Üniversitesi’nden aldı. İduğ, ‘Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması’ üzerine yaptığı çalışmalarla yönetim ve organizasyon alanında çeşitli akademik yayınlara imza attı.


İyi derecede Almanca, akademik seviyede İngilizce ve orta düzeyde Yunanca bilen İduğ, evli ve iki çocuk babasıdır.

ÇİFTÇİLERE SİYEZ DESTEĞİ! TIKLAYIN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla