Özelkalem Bornova Belediyesi de kuruluşuna öncülük ettiği Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndaki yerini aldı.

Bornova Belediyesi, kuruluşuna öncülük ettiği Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Bornovam markasıyla Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katıldı.

Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı 14’üncü kez kapılarını açtı. İzmir’de düzenlenen fuara, Bornova Belediyesi de katıldı. Belediyenin kuruluşuna öncülük ettiği Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Bornovam markasıyla fuardaki yerini aldı. Açılan stantta, ilçenin tarımsal ürünleri yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıtıldı. Stantta, eğitimden fidan dağıtımlarına kadar tarımsal pek çok alanda üreticiyi destekleyen Bornova Belediyesinin projeleri de tanıtıldı. Bornova’nın kırsal kesimlerindeki mahallelerinde üretilen zeytinyağı, bal, domates salçası, ıhlamur, tarhana, erişte, turşu gibi ürünler de fuarda görücüye çıktı. Ziyaretçiler kuruluşuna belediyenin öncülük ettiği Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ürünlerini tatma imkanı da buldu.

“Bornova çiftçisi için projeler üretiyoruz” 

Standı ziyaret eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, göreve gelir gelmez ilçenin tarımsal ürünlerini ve çiftçisini ön plana çıkarmak için projeler ürettiklerini ve ilçeyi bu anlamda marka haline getirdiklerini belirtti. Atila, “Beşyol Mahallesi’ndeki Kiraz Şenliği’nin beşincisini gerçekleştirdik. Gökdere Mahallesi’nde Aşure Etkinliği’nde her yıl hem geleneklerimizi yaşattık hem de İzmirlilerle Gökdereli üreticileri buluşturduk. Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni kurup 12 mahallemizdeki tarımsal üretimleri Bornovam markası altında birleştirdik. Artık Bornovalı üreticiler daha mutlu çünkü emeklerinin karşılığını alıyorlar. Böyle fuarlar da bu alandaki çalışmaları bir adım öteye taşıma anlamında çok yararlı” dedi.

7 Şubat’ta başlayan 14. Uluslararası Tarım, Tarım Makineleri, Hayvancılık ve Ekipmanları, Canlı Hayvan ve Seracılık Fuarı 14 Şubat’a kadar gezilebilecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, MIPIM'de görücüye çıkıyor