Özelakelm Fatma Şahin: "Gaziantep’e gelmek için can atacaklar."

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden seçilmesi durumunda hayata geçirmeye planladığı projelerini anlattı. Şahin, “Gaziantep öyle bir kent olacak ki, başka şehirlere göç eden hemşehrilerimiz ve başka şehirlerdeki vatandaşlarımız bu şehre gelmek için can atacaklar” dedi.

AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterdiği Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeni dönem projelerini düzenlediği toplantıyla açıkladı. Toplantıya, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti ve MHP milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ile başkanları, iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantı, müzik dinletisiyle başladı. Ardından, Başkan Şahin döneminde hayata geçirilen projelerle ilgili tanıtım filmi gösterildi.

“Kaliteli bir yaşam inşa edeceğiz”

Toplantıda konuşan Şahin, Gaziantep’in Türkiye için önemli merkezlerden biri haline geldiğini belirtti. Kentin, Türkiye’nin ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel ve sportif yaşamına katkısının oldukça çok olduğunu ifade eden Şahin, “Şehrimiz, bir sanayi merkezi olarak dünya çapında rekabet gücü yüksek sektörel firmalara ev sahipliği yapmaktadır. Daha yüksek katma değer üretmek için kentimizdeki yaşam kalitesini daha da yükselteceğiz, yatay kentleşme ile daha insani ve kaliteli bir yaşam inşa edeceğiz. Kentimizin hak ettiği gurme kültürü ve turizminden daha fazla pay almasını sağlayacağız. Sporda, sanatta yine hak ettiğimiz yere gelmek zorundayız. Gençlerimiz için yapacağımız çok şey var bu anlamda. Tarım ve gıda sektörlerini yeni OSB’de buluşturacağız. Yeni dünyada gıda en önemli şey, bu nedenle verimli alanlarımızı, su kaynaklarını korumak zorundayız” dedi.

“Bilim merkezi kurulacak”

Gaziantep’in bir farkının olduğuna dikkat çeken Şahin, “Bir eser ortaya çıkarken devlet işin içinde, hayırsever işin içinde, görevliler işin içinde. Gaziantep modeli bu. Parasız iş yapma modeli bu. Bir bilim merkezi kuruyoruz, dışını Topcuoğlu ailesi, içini TÜBİTAK yapıyor, yerini Gaziantep Üniversitesi veriyor gençlerimizde bunu kullanacak” diye konuştu.

İnceleyin:  Tunç Soyer Tekstil'de Çalışan Emekçi Kadınlarla Buluştu

“Şehre gelmek için can atacaklar”

Şahin, “Antep’i Gazi dedelerimizin ve şehitlerimizin hatırasına yakışır bir kent yapmaya devam etmek istiyoruz. Gaziantep öyle bir kent olacak ki, başka şehirlere göç eden hemşehrilerimiz veya başka şehirlerden vatandaşlarımız da gazi şehre, gelmek için can atacaklar” ifadelerinde de bulundu.

CHP, İzmir adaylarını tanıttı


Facebook Yorumları