Özelakelm Fatma Şahin: "Gaziantep’e gelmek için can atacaklar."

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 31 Mart yerel seçimlerde seçildiği zaman uygulayacağı projelerini anlattı. Seçim bildirgesini açıklayan Şahin, “Antep’i Gazi dedelerimizin ve şehitlerimizin hatırasına yakışır bir kent yapmaya devam etmek istiyoruz. Gaziantep öyle bir kent olacak ki, başka şehirlere göç eden hemşehrilerimiz veya başka şehirlerden vatandaşlarımız da gazi şehre, gelmek için can atacaklar” diye konuştu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katıldığı seçim beyannamesi tanıtım toplantısı, ulusal ve yerel medya mensuplarınca ilgiyle takip edildi.

Müzik dinletisiyle başlayan toplantıda, ilk olarak Başkan Şahin döneminde hayata geçirilen projelere yönelik hazırlanan tanıtım filmi gösterildi. Toplantıya, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile AK Parti ve MHP’li Gaziantep milletvekilleri, belediye başkanları, AK Parti ve MHP il ve ilçe başkanları, Gaziantep iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle çok sayıda davetli katıldı.

KALİTELİ BİR YAŞAM İNŞA EDECEĞİZ

Toplantıda konuşma yapan Şahin şu sözlere yer verdi: “Gaziantep, ülkemiz için çok önemli merkezlerden biri haline geldi. Ülkemizin ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel ve sportif yaşamına katkıları oldukça çoktur. Şehrmiz, bir sanayi merkezi olarak dünya çapında rekabet gücü yüksek sektörel firmalara ev sahipliği yapmaktadır. Daha yüksek katma değer üretmek için kentimizdeki yaşam kalitesini daha da yükselteceğiz, yatay kentleşme ile daha insani ve kaliteli bir yaşam inşa edeceğiz. Kentimizin hak ettiği gurme kültürü ve turizminden daha fazla pay almasını sağlayacağız. Sporda, sanatta yine hak ettiğimiz yere gelmek zorundayız. Gençlerimiz için yapacağımız çok şey var bu anlamda. Tarım ve gıda sektörlerini yeni OSB’de buluşturacağız. Yeni dünyada gıda en önemli şey, bu nedenle verimli alanlarımızı, su kaynaklarını korumak zorundayız.”

BİLİM MERKEZİ KURULACAK

Fatma Şahin, şunları bildirdi: “Gaziantep’in bir farkı var. Bir eser ortaya çıkarken devlet işin içinde, hayırsever işin içinde, görevliler işin içinde. Gaziantep modeli bu. Parasız iş yapma modeli bu. Bir bilim merkezi kuruyoruz, dışını Topcuoğlu ailesi, içini TÜBİTAK yapıyor, yerini Gaziantep Üniversitesi veriyor gençlerimizde bunu kullanacak.”

Facebook Yorumları