Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Bozüyük Metristepe 2. Sinema Festivali muhteşem bir gala programı ile başladı. Yıldızlar geçidi yaşanan gala programında ünlü sanatçılardan festival ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya övgüler yağdı.

Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Bozüyük Metristepe 2. Sinema Festivali muhteşem bir gala programı ile başladı. 28 Temmuz ve 6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde, Hababam Sınıfı adlı filmin gösterimi ile başladı. Film gösteriminin öncesinde yapılan gala programında festivale katılan birbirinden değerli sanatçılara “Bozüyük Belediyesi Onur Ödülleri” verildi. Onur Ödülleri’nin ilkini Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı Yeşilçam’ın unutulmazları arasına giren Hababam Sınıfı adlı filmin ünlü oyuncuları Tuncay Akça, Ahmet Arıman ve Teoman Ayık’a takdim etti.

“Şu anda canlısı, gerçeği var”

Ödülünü alan Ahmet Arıman festivalin ve festivalin yapılacağı parkın güzelliğine dikkat çekerek, “Gerçekten mahcup olduk, ödül beklemiyorduk. Sanki bir hayalmiş gibi, insan der ki ‘şöyle bir arazide keşke bir park olsa, içinde sular aksa, orda bir tiyatro olsa, amfi tiyatro olsa, konserler yapılsa, ne güzel olurdu’ derler ya, şu anda canlısı, gerçeği var. Gerçekten hayal mi gerçek mi? Tebrik ediyorum, yapanların eline sağlık” dedi.

“Bu kadar büyük bir organizasyon beklemiyorduk”

Ardından Tatlı Bela Filminin Yönetmeni Cem Sürücü ve Yapımcısı Oğuz Sözen’e ödüllerini takdim eden Başkan Bakıcı programa katılımları nedeni ile teşekkür etti. Kısa bir teşekkür konuşması yapan yapımcı Oğuz Sözen “Buraya gelirken organizasyonun tamamından bilgimiz yoktu. Bu kadar keyifli, bu kadar etkin, bu kadar da büyük bir organizasyon beklemiyorduk. 2’cisi düzenlenen bir organizasyondu. Bu tarz etkinliklerin ikincisi düzenlendiğinde İstanbul’da ya da büyük şehirlerde bir takım eksikler görülebiliyordu. İstanbul’dan buraya ulaşımımız, buradaki her şey, değerli üstadlarımız, her şey çok güzel bir şekilde hazırlanmış, emeğinize sağlık, her şey için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İnceleyin:  12. TARİHİ YARIMADA FATİH BALIK FESTİVALİ BAŞLIYOR…

Gala programının ardından protokol üyeleri sanatçılar ile birlikte amfi tiyatroya geçerek programda sahne alan Hababam Vokal Grubu’nun gösterisini ve devamında Hababam Sınıfı adlı filmi hep birlikte izledi.

Facebook Yorumları