Bilecik’in Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali, ünlü sanatçılar Cem Davran ve Erkan Can’ın rol aldığı “Bezirgan” adlı oyun ile sona erdi.

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali, “Bezirgan” adlı oyun ile sona erdi. Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde İstanbul Halk Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve aynı zamanda Tiyatro Günleri’nin finalini de yapan “Bezirgan” adlı oyun büyük bir beğeni ile izlendi. Oyunu Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda tiyatrosever izledi.

İstanbul Halk Tiyatrosu’nun uyarladığı Molire’in yazdığı 2 perdelik tiyatro oyununun yönetmenliğini Yıldıray Şahinler yaptı. Proje koordinatörü ise Bahtiyar Engin. Zeki, kurnaz, komik bir o kadar da sahtekâr Tartuffe’ün hikâyesinin uyarlaması olan “Bezirgan” adlı oyun da Cem Davran ve Erkan Can’a Bahtiyar Engin, Selin Yeninci, Faruk Akgören, Aytek Önal, Simge Defne, Selim Can Yalçın ve Salih Kırlı eşlik etti. Cem Davran’ın Tartüffe ve Orgon karakterleriyle iki tipi birden canlandırdı. Oyunda, hizmetçi kız rolünde Bahtiyar Engin, evin büyük annesi rolünde ise Erkan Can rol aldı.

“Festivalin içindeki tiyatro heyacanlandırır”

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başarılı performansları nedeni ile oyuncuları tebrik ederek sevilen oyuncu Erkan Can’a plaket takdiminde bulundu. Sevilen sanatçılar seyirciler tarafından uzun süre ayakla alkışlandı. Cem Davran, “Bir yerde festival olması o festivalin içinde tiyatro olması hepimizi heyecanlandırır. Şimdi olduğu gibi. O yüzden buradaki festivale emeği geçen teri dokunan herkesi Türk Tiyatrosu adına tebrik ediyoruz. İnşallah devamı gelir, istikrarlı sürekli olur” dedi.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve Oyucu Erkan Can

7’den 70’e herkese hitap eden, çok çeşitli konuların ele alındığı, sadece eğlendirmek için değil, güldürürken düşündüren, yoğun emek verilerek hazırlanmış birbirinden değerli oyunların yer aldığı Tiyatro Festivali, 21 gün boyunca Metristepe Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelendi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  TİYATRONUN KALBİ ATAŞEHİR'DE ATIYOR