Ana SayfaGündemBüyükerşen’den Çanakkale’ye Giden Ahbaplara Tam Destek

Büyükerşen’den Çanakkale’ye Giden Ahbaplara Tam Destek

Haluk Levent’in öncülüğünde ‘Sevginin ve Gerçeğin Peşindeyiz’ sloganı ile Türkiye’nin dört bir yanında önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan AHBAP’ın Eskişehir oluşumuna tam destek . Büyükerşen’den Çanakkale’ye giden ahbaplara tam destek. Çanakkale gezileri konusunda kendilerine destek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Türkiye’nin en önemli gönüllülük projelerinden biri haline gelen AHBAP platformu Eskişehir’de de gençler ile çalışmalarına devam ediyor. Sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra dayanışmayı arttırmak amacıyla gezi ve etkinlikler de gerçekleştiren AHBAP Eskişehir, geçtiğimiz hafta sonunu Çanakkale’de geçirdi.

AHBAPLARDAN BÜYÜKERŞEN’E BÜYÜK TEŞEKKÜR

Eskişehir Ahbap

Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği toprakları ziyaret eden gönüllüler, geziye verdiği destek dolayısıyla da Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler. AHBAP Eskişehir Sorumlusu Alişan Kurt “AHBAP Eskişehir olarak birçok sosyal sorumluluk projesine imza atıyoruz. En önemlisi de bunu gönüllü arkadaşlarımızın destekleri ile gerçekleştiriyoruz. Kentte gerçekleştirdiğimiz bu projelerin yanı sıra kendi aramızdaki birlik, beraberlik ve dayanışmayı arttırmak için de çeşitli organizasyonlarda bir araya geliyoruz. Son olarak da Çanakkale’ye giderek bu ülkenin ne zorluklar içerisinde kazanıldığını yerinde görmek istedik. Bu konuda da her zaman iş birliği içerisinde olduğumuz Büyükşehir Belediyemiz bizlere destek oldu. Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e bizlere göstermiş olduğu ilgi ve destek dolayısıyla teşekkür ediyoruz” dedi. Kurt ayrıca başta gençler olmak üzere gönüllülük esasıyla çalışacak herkesi AHBAP çatısı altına beklediklerini ifade etti.

ESKİŞEHİRLİ  KURSİYERLER DERİDEN ÇANTA ÜRETİYOR

ESMEK’TE KURSİYERLER DERİDEN ÇANTA ÜRETİYOR 2

19 yıldır 7’den 70’e binlerce kişiye sanat ve meslek eğitimi veren ESMEK’te kadınlar ücretsiz kurslar ile üreterek aile ekonomilerine destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Turistlik El Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Deri Tasarım’ kursunda 28 kursiyer deriyi kullanarak çanta tasarlamaya devam ediyor.

Başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere 7’den 70’e herkese ücretsiz kurs hizmeti veren ESMEK, bu yıl da binlerce kişiye ulaşıyor. Özellikle kadınlar büyük ilgi gösterdikleri el sanatları ve tasarım kursları ile el becerilerini geliştiriyorlar. Odunpazarı Tarihi Bölge içerisinde bulunan Turistlik El Sanatları Merkezi’nde eğitim alan kadınlar, ürettikleri eserleri satarak da aile bütçelerine destek oluyorlar. Onlarca kurstan biri olan deri tasarım kursunda da 20 kadın 8 erkek kursiyerin deriyi kullanarak birbirinden özel tasarımlar ile üretimler gerçekleştirdiklerini belirten ESMEK yetkilileri, piyasa değeri yüksek olan bu ürünleri satan kursiyerlerin aile bütçelerine de büyük katkı sağladıklarını ifade ettiler.Haftanın iki günü altışar saatlik çalışmalar ile kadınların bu alanda büyük gelişim gösterdiklerini ifade eden eğitmen Zehra Günaydın, kursiyerlerin model geliştirme, ölçümlendirme ve üretim süresini belirleyip, elindeki malzeme ile en güzel ürünü çıkardıklarını belirtti.

ESMEK

Günaydın “Kursumuzda çanta, tasarım tablo, ev aksesuarları, cüzdan, kemer ve daha birçok alanda üretim gerçekleştiren 28 kursiyerimiz ile aile ortamında çalışıyoruz. Bitkisel boyalar ile ürünlerini güzelleştiren kursiyerlerimiz interneti de kullanarak ürünlerini satmaya ve aile ekonomilerine destek olmaya başladılar. Erkeklerin de kurslara ilgi göstermesinden büyük mutluluk duyuyorum. Bu gibi kurslar ile vatandaşların vakitlerini verimli şekilde geçirmelerine fırsat sağladığı için Büyükşehir Belediyemize de teşekkür ediyorum” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar