20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nün anlam ve önemine binaen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan “Çocuklar yazarlarla buluşuyor” etkinliği kapsamında çocuklar, Zor-Balık kitabının yazarı Büşra Tarçalır Erol ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı Kütüphaneler ve Müzeler Şube Müdürlüğü Gaziantep Çocuk Kütüphanesi’nin ev sahipliğiyle, Klinik Piskolog-Yazar Büşra Tarçalır Erol ile kitabını severek okuyan 100 çocuk bir araya geldi.

Çocuklar “Güçlü olmak nedir?” Sorusunun Cevabını Dinledi

Bu kutlu günde hem çocuklar hemde atölye öncesi çocuklarla sohbet eden Erol kameralara mutlu pozlar verdi. Erol, “Güçlü olmak nedir?” ve “Nasıl güçlü olunur?” gibi çocuklar için önemli olan soruları cevapladı. Çocuklara Zor-Balık kitabını da okuyan Erol, çocukların oldukça dikkatini çekti. “Zorbalık” kavramının yüzgeçli, kuyruklu siyah bir balıkta can bulduğundan bahseden kitap, tüm ailelere de önerildi. Kitap, hikaye sonunda zorbalığın sonuçları ve zorbalık karşısında neler yapılabileceği gibi konulara değiniyor.

“Nasıl bir akvaryum veya deniz altı hayal ediyorsunuz?”

Oldukça eğlenceli geçen kitap okumanın hemen sonrasında Psikolog-Yazar Erol, çocuklara hayal güçlerini zorlayan sorular sordu. Bu sorulardan birisi “Nasıl bir akvaryum veya deniz altı hayal ediyorsunuz?” idi. Sonrasında çocuklardan hayal dünyalarındaki balıkları ve canlıları çizmelerini istedi. Çocuk Hakları Günü’nün anlamına yönelik yapılan bu etkinlikten sonra çocuklar yazarla fotoğraf çektirdi. Unutulmaz bir gün yaşandı. Psikolog Büşra Tarçalır Erol’a günün anısına TEMA Vakfı’ndan adına dikilmiş fidan takdim edildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mustafa Dündar: OBAM ile engelleri aşıyoruz