Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yayımladığı genelgeyle, “Büyükşehir Toplu Taşımayı Kullanıyor” uygulamasının startını verdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, halkla daha da içiçe olmak ve talep ile önerileri birebir ilişkilerle dinlemek amacıyla uygulamaya geçirdiği, “Büyükşehir Toplu Taşımayı Kullanıyor” çalışmasının startını genelgeyle verdi. Otobüslerin aktarım yaptığı merkezde belediye yöneticileriyle otobüslere binen Nihat Çiftçi, gezisi boyunca halkın sorunlarını dinleyerek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başlatılan çalışma kapsamında tüm belediye üst yönetimi farklı güzergahlara yolculuk ederken, Çiftçi’nin tercihi ise Harran Üniversitesi’ne yönelik sefer oldu. Otobüste öğrencilerle sohbet eden Çiftçi, 19 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç şehri Şanlıurfa’da gençliğe gerekli önemi veren bir kadro oluşturduklarını söyledi.

“En ucuz hizmeti veriyoruz”

Türkiye genelinde en ucuz toplu taşıma hizmeti verdiklerini anlatan Çiftçi, günlük ortalama 190 bin yolcu taşımacılığı yaptıklarını dile getirdi. Farkındalık çalışması ile bu konuda da vatandaşların önerilerini alacaklarını belirten Başkan Çiftçi, “Farkındalık projesi çerçevesinde yöneticilerimizle birlikte böyle bir çalışma hayata geçiriyoruz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, belediyeler içerisinde en ucuz toplu taşıma hizmetini yürüten adrestir. Ulaşım Daire Başkanlığımızın yürütmüş olduğu bu toplu taşıma hizmetleri kaliteli bir şekilde yürütülüyor. Şehir olarak da biz ulaşımda, toplu taşımada yeni projelere imza atıyoruz. Sessiz, gürültüsüz ve enerji dostu olan trambüs projesi şu an şehrimizde yürütülüyor” dedi.

“Günde 190 bin can taşıyoruz”

Çiftçi, “Tramvay projesinin etüt ve plan çalışması bitti ve şu an proje uygulama noktasında hazırlıklar yapılıyor. Şanlıurfa’nın ulaşım master planı çıkarılıyor ve bu yöndeki adımlara önem veriyoruz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi günlük 190 bin can taşıyor. Bu farkındalığı oluşturmak, uygulamalarımızın kontrolünü sağlamak ve sonuçlarını almak amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bir genelge çıkardım. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ben, genel sekreterimiz, genel müdürlerimiz, daire başkanlarımız ve şube müdürlerimiz bundan böyle haftada bir gün toplu taşıma araçlarını kullanacağız” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şanlıurfa turizmde yükseliyor... Turist sayısı arttı...