Özelkalem Artan kent kart ve KOBİS taleplerini hızla çözüme kavuşturmak isteyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mobil Ofis ile hizmet vermeye başlıyor.

Kocaeli Belediyesince hayata geçirilen “Mobil Ofis” projesi çerçevesinde vatandaşların “Kent Kart” ve “KOBİS” ile ilgili taleplerine kısa sürede çözüm bulunacak. Proje ile vatandaşların isteklerini yerinde giderilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Belediye, “Mobil Ofis” projesini hayata geçirdi. Proje çerçevesinde, başta eğitim ve öğretim yılı başlarında olmak üzere çeşitli dönemlerde yoğunluk oluşan istasyonlara mobil karavan gönderilecek. Karavanda Kent Kart ve KOBİS işlemleri yapılacak. Bu işlemlerle hem istasyonun yükü hafifletilecek hem de vatandaşları işleri kolaylıkla çözülecek. Bunun yanı sıra ise sorunlar yerinde çözülecek. Karavan, isteklerin yoğun olduğu bölgelere anında varılmasını sağlayacak. Böylelikle halkın memnuniyetini de arttırmış olacak.

70 istasyon faaliyete geçecek  

Kentte KOBİS istasyonları başladığı günden itibaren halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bunun üzerine Kocaeli geneline yayılan KOBİS istasyonlarının sayısı da arttırılacak. Projenin 3’üncü etabının da tamamlanmasıyla 2019 yılında 70 istasyon daha faaliyete girecek. Mobil Ofis karavanında da bu istasyonlar tamamlanana kadar KOBİS kartı işlemleri de yapılacak. Karavan yaz aylarında ise sahil bölgelerinde hizmet verecek.

KARAVAN YOLLARA ÇIKIYOR

Kocaeli Belediyesince proje için, tek dingilli kapalı karavan yaptırıldı. Led aydınlatmalar, 2 adet hizmet masası, oturma grubu, internet bağlantısı ve klimaların yerleştirildiği karavanda, seyahat kartları ve KOBİS birimleri için bilgisayarlar, yazıcılar ve kart baskı makinaları da bulunacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Caddeleri Yeşillendirdi