Özelkalem AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, geleceğin dünyasında Türkiye’nin yükselen bir konumda olacağını belirterek “Böyle zamanlarda devlet aklı öne çıkar, kritik kararlar alır ve devletimiz yeniden ayağa kalkar. Cumhur ittifakı işte bu aklın ürünüdür” dedi.

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’nca (TÜRKAV), Gebze’de düzenlenen programda Cumhur İttifakı bileşenleri bir araya geldi. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, geleceğin dünyasında Türkiye’nin yükselen bir konumda olacağını belirtti.

TÜRKAV tarafından Gebze Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Cumhur İttifakı’nın bileşenlerinin bir araya geldiği programa, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkan Vekili Mikdat Aydın, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP MYK üyeleri Erkan Azeri ve Hilal Elmas, Cumhur İttifakı’nın Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi, ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“1 Nisan’da zaferi birlikte kutlayacağız”

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkan Vekili Mikdat Aydın, Aydın, Cumhur İttifakı’nın 1 Nisan günü zaferi birlikte kutlayacaklarını belirtti. MHP MYK üyesi Hilal Elmas, Türkiye için hala beka sorunun devam ettiğini belirterek, “Liderimiz, ‘Beka için milli karar, cumhur için istikrar’ dedi. Biz de liderimizin sözünü yere düşürmüyoruz, Cumhur İttifakı için çok çalışacağız. Bu yolda hepimize birçok görev düşüyor. Biz liderine güvenen bir siyasi partiyiz” dedi.

“MHP’yi imha etmeye çalıştılar”

AK Parti’den aday gösterilen Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise, zorlu geçen bugünlerde, Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin geçmişte olduğu gibi bir araya geldiklerini ve belli başlı kararlar aldıklarını anlattı. Büyükakın, böylece Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’ne geçiş sağlandığını dile getirerek, “Seçimlere gidildi, karşımızda okyanus ötesi bir akıl, Kandil’den yönetilen bir akıl vardı. MHP’yi imha etmeye çalıştılar fakat gerçekleştiremediler. Ulusal akıl ile müdahale etmek isteyen üst akıl hep bir çekişme içerisinde oldu” diye konuştu.

“Cumhur İttifakı aklın ürüdür”

Büyükakın, geleceğin dünyasında Türkiye’nin yükselen bir konumda olacağını belirterek, “Böyle zamanlarda devlet aklı öne çıkar, kritik kararlar alır ve devletimiz yeniden ayağa kalkar. Cumhur ittifakı işte bu aklın ürünüdür” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Murat Zorluoğlu mahalle mahalle gezerek destek istiyor