Özelkalem Kadıköy Belediyesi, 2017 yılında başlayıp bir yıl içerisinde tamamlanan Bütüncül ve Katılımcı İklim Eylemi’nin ardından "Kentler İçin BM İklim Zirveleri” eğitim programını hayata geçirdi.

Aşırı iklim olayları, sera gazları, kirlilik dünyanın ortak sorunu haline geldi. Bu kapsamda Kadıköy Belediyesi, küresel iklim değişikliği ile mücadeleye yönelik çalışmalarına bir yenisini daha kattı.

Yerelden başlayarak küresel ölçeğe kadar neler yapılabileceği Tasarım Atölyesi Kadıköy’de (TAK) gerçekleşen “Kentler İçin BM İklim Zirveleri” eğitim programında tartışıldı.

Kadıköy Belediyesi, 2017 yılında başlayıp bir yıl içerisinde tamamlanan Bütüncül ve Katılımcı İklim Eylemi’nin ardından “Kentler İçin BM İklim Zirveleri” eğitim programını hayata geçirdi.

Programı Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden(ODTÜ) bir grup öğrenci oluşturdu. Change for Climate (C4C) proje ekibi, Sistem Düşüncesi Derneği ve Kadıköy Belediyesi ortaklığında Tasarım Atölyesi Kadıköy’de gerçekleşti.

“Kentler İçin BM İklim Zirveleri” projesinde birçok farklı sektörlerden 35 katılımcı seçildi. Yerelden küresel ölçeğe iklim değişikliği ile mücadele konusunda yapılabilecekleri masaya yatırıldı. Kadıköy Belediyesi çalışanlarının da yer aldığı eğitimde, BM İklim Zirveleri’nde yaşanan gelişmeleri takip edebilme ve rapor edebilme konusunda bilgiler verildi. “BM İklim Zirveleri” ve “Yerel Yönetimler” başlıklı iki oturum yer aldı. Eğitimde dünya iklim simülasyonu, karbon ayak izi, düşük karbon ekonomisi ve küresel sıcaklık tahminleri gibi konuları içeren atölyeler düzenlendi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Türkiye’nin en büyüğü olacak! Hava İkmal Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor