AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, "10 numara İzmir" adını verdiği seçim projelerini açıkladı.
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, “10 Numara İzmir” adını verdiği projelerini kamuoyuna açıkladı. Zeybekci, 10 ana başlıkta hazırladıkları projelerle İzmir’e çok şey katacaklarını söyledi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, “10 Numara İzmir” adını verdiği projelerini açıkladı. Balçova ilçesindeki bir otelde düzenlenen proje tanıtım toplantısına, Zeybekci’nin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve partililer katıldı.

“İzmir’e gönüller yapmaya geldik”

Toplantıda konuşan Zeybekci, İzmir’e gönüller yapmaya geldiklerini belirterek, projelerinin kente çok şey katacağına inandıklarını söyledi. Projelerinin 10 ana başlıkta hazırlandığına işaret eden Zeybekci, “10 numara İzmir hikayesini hep birlikte yazacağız. Ferhat, dağları dele dele İzmir’e geldi. Tarih, İzmir’e Smyrna yani en güzel ismi vermiş. Şu an zavallı Şirin’in hali pek iyi değil. Meselelerine baktığımızda durumu iyi değil” dedi.

Zeybekci, İzmir’in kuzey ve doğu hattında bağlantılar ve tüneller bittiği zaman Çanakkale-İstanbul ve Ankara-Antalya otoyolları ile kente ulaşımın zor olmayacağını anlattı. 40 kilometrelik ikinci çevre yolu ile şehir trafiğinin çok rahatlayacağını dile getiren Zeybekci, “Şehrin 28 noktasını tespit ettik. Battı çıktıları köprülü kavşak çalışmalarını ilk iki sene içerisinde yapacağız.” diye konuştu.

İZKARAY Projesi

Karayolu ve Raylı Körfez Geçiş Projesi’nin (İZKARAY) ile kara, deniz ve raylı sistemi bütünleştireceklerini anlatan Zeybekci, proje ile Çiğli ve Balçova arasındaki yolculuğun 5 dakikaya ineceğini ifade etti.

Zeybekci, raylı sistem ağına yeni ulaşım hatları ekleneceğini vurgulayarak, “Buca-Fuar-Havaalanı, Göztepe-Gaziemir, Otogar-DEÜ, Otogar-Şehir Hastanesi-Katip Çelebi Üniversitesi, Narlıdere-Urla-İYTE, Otogar- Bayraklı arasında yeni metro hatları oluşturulurken, Halkapınar-Otogar arasında 2 olarak planlanan tünel sayısı 4’e çıkarılacak.” dedi.

Zeybekci’nin projeleri

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci’nin, “10 numara İzmir” adlı programında, “Her Yol İzmir’e Çıkar”, “Dünyaya Açılmak İzmir’den Başlar”, “İzmir’de Çalışan Kazanır”, “Mavi’nin Yeşille Buluştuğu Yer İzmir’dir”, “İzmir Tarihine Sahip Çıkar”, “Sahne Işıkları İzmir’de Hiç Sönmez”, “İzmir’de Yaşamak Şehirli Olmaktır”, “Şampiyonlar İzmir’den Çıkar”, “Milano Değil Barselona Değil İzmir” ve “Hayat İzmir’de Güzel” başlıkları yer alıyor. 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Avrupa Bisiklet Yolları Ağı, İzmir'in başvurunu onayladı