AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, "10 numara İzmir" adını verdiği seçim projelerini açıkladı.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, projelerini açıklamak için İzmir’e geldi.”10 numara İzmir” adını verdiği seçim projelerini açıkladı.

İzmir’in Balçova ilçesindeki bir otelde düzenlenen toplantıya AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve partililer katıldı. Nihat Zeybekci, yaptığı konuşmada, İzmir’e gönüller yapmaya geldiklerini belirtti.

Nihat Zeybekci, projelerinin İzmir’e çok şey katacağına inandıklarını söyledi. Projelerin 10 ana başlıkta hazırladıklarına dikkati çeken Zeybekci, “10 numara İzmir hikayesini hep birlikte yazacağız. Ferhat, dağları dele dele İzmir’e geldi. Tarih, İzmir’e Smyrna yani en güzel ismi vermiş. Şu an zavallı Şirin’in hali pek iyi değil. Meselelerine baktığımızda durumu iyi değil.” dedi.

İzmir’in kuzey ve doğu hattında bağlantılar ve tüneller bittiği zaman Çanakkale-İstanbul ve Ankara-Antalya otoyolları ile kente ulaşımın zor olmayacağını hatırlatan Zeybekci, 40 kilometrelik ikinci çevre yolu ile şehir trafiğinin çok rahatlayacağını söyledi. Zeybekci, “Şehrin 28 noktasını tespit ettik. Battı çıktıları köprülü kavşak çalışmalarını ilk iki sene içerisinde yapacağız.” diye konuştu.

İZKARAY Projesi

Karayolu ve Raylı Körfez Geçiş Projesi’nin (İZKARAY) ile kara, deniz ve raylı sistemi bütünleştireceklerini anlatan Zeybekci, proje ile Çiğli ve Balçova arasındaki yolculuğun 5 dakikaya ineceğini ifade etti.

Zeybekci, raylı sistem ağına yeni ulaşım hatları ekleneceğini vurgulayarak, “Buca-Fuar-Havaalanı, Göztepe-Gaziemir, Otogar-DEÜ, Otogar-Şehir Hastanesi-Katip Çelebi Üniversitesi, Narlıdere-Urla-İYTE, Otogar- Bayraklı arasında yeni metro hatları oluşturulurken, Halkapınar-Otogar arasında 2 olarak planlanan tünel sayısı 4’e çıkarılacak.” dedi.

Zeybekci’nin projeleri

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci’nin, “10 numara İzmir” adlı programında, “Her Yol İzmir’e Çıkar”, “Dünyaya Açılmak İzmir’den Başlar”, “İzmir’de Çalışan Kazanır”, “Mavi’nin Yeşille Buluştuğu Yer İzmir’dir”, “İzmir Tarihine Sahip Çıkar”, “Sahne Işıkları İzmir’de Hiç Sönmez”, “İzmir’de Yaşamak Şehirli Olmaktır”, “Şampiyonlar İzmir’den Çıkar”, “Milano Değil Barselona Değil İzmir” ve “Hayat İzmir’de Güzel” başlıkları yer alıyor. 

Facebook Yorumları