AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, yapılacak çalışmalarla İstanbul’da yolculuğun eziyet olmaktan çıkacağını ve rahat bir şekilde gerçekleşeceğini dile getirdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, yapılacak çalışmalarla İstanbul’da yolculuğun eziyet olmaktan çıkacağını ve rahat bir şekilde gerçekleşeceğini dile getirdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaların sürdürüyor. Yıldırım, Şişli’deki bir otelde, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kanaat önderleriyle görüştü. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, İstanbul Yeni Havalimanına metro yapıldığını anımsattı. Metronun, Söğütlüçeşme’den geçeceğini belirten Yıldırım, “Oradan da Gayrettepe’ye, Büyükçekmece’ye kadar devam eden bir hattımız var. Bu da E-5’e ve TEM’e paralel olarak trafik yükünü alacak. Çok önemli bir proje. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey hattının Mecidiyeköy-Mahmutbey etabı bu sene sonu açılıyor. Seneye de Mecidiyeköy-Kabataş arası açılacak. Zaten Şişli’de Taksim-Levent hattı var. Burada yaşayan kardeşlerimiz 750 metre yürüme mesafesinde mutlaka bir metro durağına erişecek. Böylece yolculuk, eziyet olmaktan çıkacak rahat bir şekilde gerçekleşecek” ifadelerinde bulundu.

“Ulaşım benim işim”

Şişli’nin, Avrupa Yakası’nın sembolü olduğunu ifade eden Yıldırım, Şişli’de çok güzel hizmetler yapacaklarını dile getirdi. İlçeye yönelik birçok projelerinin olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Ulaşım benim işim. Şişli’nin diğer ilçelerde olduğu gibi en büyük problemi trafik ve ulaşım. Trafik ve ulaşımı nasıl çözeceğimizi ve nasıl sorun olmaktan çıkaracağımızı her yerde anlatıyoruz. Şişli’de plansız yapılaşma çok var. Bunun örneklerini her yerde görüyoruz. Adeta ilçe 20 kilometrekare her tarafı iş hanı gibi. Caddelerde yürürken devasa binalar üzerinize geliyor. Çözüm bizde. Yapılaşmanın en fazla olduğu Talatpaşa ve Büyükdere Caddesi’nde şehir terasları yapacağız. Orada nefes alacak alanlar yapacağız” dedi.

Sultan Abdülhamit’in yaptığı Meşhur Şişli Etfal Hastanesine dikkat çeken Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hastane taşındı veya taşınıyor. Miras olan bu yapıyı aslına uygun olarak ihya edecek, Hamidiye Etfal Sağlık Merkezi, Çocuk ve Sağlık Bilimleri parkı haline getireceğiz. 200 yataklı hastane binasına ek olarak Abdülhamit dönemine ait sergi ve anlatımların olacağı bir müzeyi de buraya kazandıracağız.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İmamoğlu'ndan Fatih tablosu eleştirilerine yanıt