CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, eski Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili soru üzerine, “Artık o da seçmen. Onun da oyuna talibiz” dedi.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, eski Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili soru üzerine, “Artık o da seçmen. Onun da oyuna talibiz” dedi.

Millet İttifakı’nın CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Öz Ankara Toptancılar Sitesi, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Derneği’ne (GİMAT) ziyarette bulundu. Burada esnaflarla bir araya gelen Yavaş, 31 Mart seçimleri için destek istedi. Yavaş, ziyaret sırasında bir esnafın, eski Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili soru sorması üzerine, “Görevden alınmış belediye başkanına söyleyecek bir şeyimiz kalmadı. Biliyorsunuz o da bir seçmen. O yüzden onun da oyuna talibiz, onu her zaman söylüyoruz” dedi.

“AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ’ı tebrik ediyorum”

Yavaş, bir gazetecinin ise, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, “Belediye bütçesi ile yapılan reklamlar, kampanyalar kul hakkına girer” açıklamasını hatırlatması üzerine, bu söze katıldığını söyledi. Belediye otobüsünü, imkanlarını kullananların kim olursa olsun kul hakkına girdiğine dikkat çeken Yavaş, bunları tespit ettiklerini dile getirdi. Yavaş, elemanı kullananın da kul hakkına girdiğine dikkat çekerek, “Belediyenin elemanını seçim bürosuna yerleştiriyorsanız, belediyenin elemanını mitinglere götürüyorsanız bu da kul hakkına girer. Bunların hepsine dikkat etmek lazım. Demek ki, vicdanlı insanlar, buna dikkat eden insanlar da var. Tebrik ediyorum kendisini” diye konuştu.

“Beton ile ilgili yok ama ulaşımla ilgili projelerimiz var”

Yavaş, beton ile projelerinin bulunmadığını belirterek, ama ulaşım ile ilgili projelerinin bulunduğunu kaydetti. Yavaş, Ankara’nın ekonomisini kalkındırmak için koyduğumuz tüm projelerin ortada olduğunu anlatarak, “Şu anda en büyük proje; insanlar işten çıkarılıyor, esnaf, sanayici zor durumda. Bir an evvel bunlara ne yapabiliriz? İstihdam sağlayabiliriz, insanlar ekmek sahibi olur. Biz ne kadar aç, mağdur, mazlum var, hepsinin arkasında olacağız. Bundan daha büyük bir projeyi tanımıyorum. Onların ‘proje’ dediklerini de yollarda görüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  TSKM fotoğraflarla şenlendi