CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 4+1 formülüyle kentte pahalılığı gerileteceklerini belirtti. İmamoğlu, İstanbullunun gıda, ulaşım, eğitim ve suya harcadığı parayı azaltacaklarını vurguladı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 4+1 formülüyle kentte pahalılığı gerileteceklerini belirtti. İmamoğlu, İstanbullunun gıda, ulaşım, eğitim ve suya harcadığı parayı azaltacaklarını vurguladı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Çözüm Tanıtım” toplantısı düzenledi. İmamoğlu, Hilton İstanbul Bomonti Otel’de düzenlenen toplantıda, birçok alandaki proje ve hedeflerini anlattı. İmamoğlu, 4 vaadinin İstanbullu’nun gıdaya, ulaşıma, eğitime ve suya harcadığı parayı azaltmak olduğunu belirtti. Bunların İstanbullu’ya çok rahat nefes aldıracağını ifade eden İmamoğlu, “Bunlara ek olarak artı 1 diyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sosyal yardım bütçesini tam 3 katına çıkartacağız. İstanbullulara verilen sosyal yardımları mümkün olduğunca artıracağız. 4+1 formülüyle İstanbul’da pahalılığı gerileteceğiz. İstanbullunun gıdaya harcadığı, ulaşıma, eğitime ve suya harcadığı parayı azaltacağız. Bunlar İstanbulluya çok rahat nefes aldıracak” dedi.

“İstanbullu ne yediğini bilecek”  

Kent Gıda Konseyi’ni kuracaklarına dikkat çeken İmamoğlu, İstanbullu vatandaşların ne yediğini bileceğini, Halk Süt’le ihtiyacı olan bölgelerde çocuklara ücretsiz süt dağıtacaklarını dile getirdi. Yeni bebeği olan annenin, çocuğu 4 yaşına gelene kadar ulaşımdan ücretsiz faydalanacağına işaret eden İmamoğlu, “Çocuklar 12 yaşına kadar toplu taşıma araçlarına ücretsiz binecek. Öğrencilerin 85 lira olan kartını 50 liraya indirdik. Resmi, dini ve milli bayramlarda toplu taşıma tüm halkımıza ücretsiz olacak. 25 yaşın altındaki tüm gençler toplu taşımadan yüzde 40 indirimli faydalanacak” dedi.

“Musluktan temiz su içilebilecek”  

Hanelere suda yüzde 40 ortalama indirim yapacaklarını anlatan İmamoğlu, “5 yılın sonunda altyapı çalışmalarını tamamladığımızda İstanbullu artık musluktan temiz su içebilecek” diye konuştu.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim projelerini açıkladı.

“Bölgesel istihdam ofisleri kuracağız”

25 bin insana doğrudan istihdam oluşturacaklarını vurgulayan İmamoğlu, “Bazıları çılgın projeler peşinde koşmak isteyebilir. 4 gençten 1’i işsiz. Bölgesel istihdam ofislerini kuracağız. İş arayan ile işvereni buluşturacağız. Eğitim sorununa odaklanacağız. İstanbul’u kent enstitüleri ile tanıştıracağız. Girişimciliği destekleyeceğiz. İstanbul tanıtım ve yatırım ajansını kuracağız. Üretim ekonomisini yeniden canlandıracağız. En az 200 bin kişiye 5 yıl içerisinde iş bulacağız. Belediye olarak İstanbul’daki organize sanayi bölgelerinde 5 adet işçi sağlığı ve mesleki hastalıkları tıp merkezi açacağız. İş başı yapar yapmaz İstanbul’un sosyal yardım paketinin bütçesini üç katına çıkaracağız. Kapı kapı yapacağımız tespitlerle her aileye bu desteklerden fayda üreteceğiz. Her ay 200 TL’den 2020 TL’ye kadar nakdi yardım yapacağız. Bu yardımı hanımefendilere vereceğiz. Kadınları eşit birer yurttaş olarak destekleyen bir kadın politikasını bizzat kadınlarla birlikte inşa edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  YSK Başkanı Sadi Güven: “Bir kesinti olup, giderilmiştir”