CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, kendilerine ulaşan anket sonuçlarına hem güven duyduklarını hem de mutlu olduklarını belirtti.

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş’tan Üsküdar’a tekneyle geçti. İmamoğlu, teknenin kaptan köşkünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstanbul’da deniz ulaşımının şehir içindeki payını yüzde 2’lerden 10’lara çıkaracaklarını belirten İmamoğlu, bu işi bilen devlet ve özel sektör temsilcilerinin olduğunu ifade etti. Onlarla ortak bir masada buluşup, çözüm yollarını konuşacaklarını dile getiren İmamoğlu, insanların sahile kolayca inebilmelerini sağlayacaklarını kaydetti. Vatandaşları deniz taşımacılığının keyfiyle buluşturacaklarını anlatan İmamoğlu, “Füniküler sistem için 3 nokta belirledik. Büyükçekmece’den Pendik, Tuzla’ya kadar paralel taşımacılığı devreye sokacağız. Bununla boğazdaki yoğunluğu da artırmayı planlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

“Nazar boncuğunu kime verdiysem zirveye çıktı”

Üsküdar’a ulaşan İmamoğlu, “İstanbul’un gururu İmamoğlu” sloganları, çiçekler ve kemençe ile karşılandı. İmamoğlu, Üsküdar Meydanı’nda vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi. İmamoğlu’nu meydanda karşılayan Yüksel Adaoğlulları (80) adlı vatandaş, CHP adayına 4 yapraklı yonca, tespih ve nazar boncuğu hediye etti. 1961 yılında girip 1962’de bırakmak zorunda kaldığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini tam 55 yıl sonra 79 yaşındayken bitirdiğini belirten Adaoğlulları, İmamoğlu’na, ”Nazar boncuğunu kime verdiysem zirveye çıktı. İnşallah Cumhurbaşkanlığına kadar çıkacaksın” dedi.

“Somurtkan siyasetçiler yanınızda staj yapmalı”

Meydandaki çiçekçi kadınlarla sohbet eden İmamoğlu, ”Sürekli gülüyorsunuz ve insanlara mutluluk veriyorsunuz. Yüzü somurtkan siyasetçiler sizin yanınızda staj yapmalı” diye konuştu.

“Hiçbir emekçinin işine son vermeyeceğiz”

İmamoğlu, meydandaki İBB İletişim Noktası’nı ziyaret etti. İmamoğlu, başkan olması durumunda hiçbir emekçinin işine son vermeyeceklerini belirtti. İmamoğlu, meydanda karşılaştığı BJK taraftarı çiftle derbi sohbeti yaptı. İmamoğlu, daha sonra, soluklanmak için meydandaki çay bahçesinde oturdu. Burada da gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Anketlere güvenim kalmadı” sözlerine ilişkin soruya, ”Sayın Cumhurbaşkanının güvenini sarsan, memnun etmeyen sonucu bilmiyorum. Biz, bize ulaşan anket sonuçlarına hem güven duyuyoruz hem de mutlu oluyoruz” yanıtını verdi.

İnceleyin:  Sultanhanı Kervansarayı restore ediliyor

Anket sonucu vermeyeceğini belirten İmamoğlu, ”Duyduğumuz güvenden ve memnuniyetten vatandaşlarımız anket sonuçlarını tahmin ediyordur. Vatandaş, yeni bir başlangıç istiyor. Yüzüme baktıkça anket sonuçlarını görecektir” dedi.

Facebook Yorumları