Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim atmosferinde söylemlere dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim atmosferinde söylemlere dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekerek, ahlaksızca yarış değil, proje ve hizmet yarışı olması gerektiğini vurguladı.

AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bozbey, Nilüfer’in, Türkiye’de insani gelişmişlik açısından 5’inci sırada olduğunu belirtti. Bunların belirli kriterlerle sağlandığına dikkat çeken Bozbey, bunu yapabilecek kabiliyette olan mevcut adaylardan birine Nilüferlilerin 31 Mart’ta karar vereceğini dile getirdi.

“Bursa yukarı tırmanacak”

Kendilerinin yollarını Bursa Büyükşehir Belediyesine çevirdiklerini anlatan Bozbey, “Büyükşehir’de insani gelişmişlikte Bursa’yı yukarı taşımanın hesabını yapıyoruz. Nilüfer örneği var. Burada yapmış olduğumuz hizmetleri, kentin dört bir yanına taşıyacağız. Bununla Bursa’da yine insani gelişmişlik de yukarı doğru tırmanacak. Bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

“Yüz yüze bakacağız”  

Seçim döneminde söylemlere dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Bozbey, “Futboldaki gibi agresif olabiliriz. Ama bu, sarı karta dönüşecek nitelikte olmamalı. İnsanları rencide edecek, üstelik de karşılaştığında yüzünü çevirecek bir anlayışın olmaması lazım. Yüz yüze bakacağız. Ahlaksızca yarış olmaz. Proje ve hizmet yarışı olmalı. İnsan bir kere dünyaya gelir, bir kere ölür. Onun için insan, onurlu bir şekilde yaşamını sürdürmeli. 20 yıldır Nilüfer’de onurlu bir şekilde görevimizi yaptık” diye konuştu.

“Herkes şaşkına dönecek”

Seçim sonuçlarını 31 Mart’ta göreceklerini ve herkesin şaşkına döneceğini savunan Bozbey, “İnanıyorum ki o yalan söyleyenler de, ‘Biz nerede kalmıştık’ diye belki başka yalanların peşine de takılacaklar. Onları Allah’a havale ediyorum. Onları, kimsenin affedeceğini de düşünmüyorum. Allah da affetmez onları. Ahlaksızca yarışma olmaz. Biz, onurluca bu işi sürdürmenin mücadelesini veriyoruz. Onurumuzdan taviz vermeyiz. Bugüne kadar vermedik, bugünden sonra da vermeyiz” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Gelibolu Belediyesi'nde toplu sözleşme sevinci

Facebook Yorumları