Çanakkale Belediyesi kısa adı “Çabis” olan Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi ve Bisiklet Kullanımını Teşvik Projesi’nde 2. Etap çalışmaları tamamlandı.

Çankaya Belediyesi, kentlileri bisiklet kullanımına teşvik etmek, trafik sorununa çözüm üretmek ve çevreye duyarlı sürdürülebilir ulaşım araçlarının kullanımının yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Belediyenin, bu çerçevede, Çanakkale Belediyesi Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi (Çabis) ve Bisiklet Kullanımını Teşvik Projesi’nde 2. etap çalışmaları da sonuçlandı. 2016 Ağustos ayında hizmete giren ve kentlilerden yoğun ilgi gören Çabis, 2. etap çalışmalarının tamamlanmasının ardından kent geneline yayıldı.

42 bisiklet park yeri oluşturuldu

Sağlıklı yaşam ve temiz bir kent için önemli adımlardan biri olan proje 2. etap çalışmaları kapsamında ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü girişi, ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi önü, Troya Caddesi, Adnan Menderes Caddesi, Yürüyüş Yolu ve Özgürlük Parkı olmak üzere yapılan 6 yeni kiralama istasyonu kentlilerin hizmetine sunuldu. Proje 2. etap çalışmaları kapsamında ayrıca 35 yeni bisiklet de kentlilerin kullanımına sunuldu. Öte yandan kentlilerin kendi bisikletlerini rahat ve güvenilir bir şekilde park edebilmeleri amacı ile okul ve cami bahçeleri başta olmak üzere kentin çeşitli noktalarında yeni 42 bisiklet park yeri oluşturuldu. Proje, toplamda 11 istasyon 84 park yeri ve 70 bisikletlik kapasitesiyle kentin çeşitli noktalarında hizmet vermeye devam ediyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Dünya Tuvalet Birliği hibe etti... Yalova'da 193 bin liralık modern tuvalet açıldı...