İstanbul’da 2011 yılında 12 ilçe belediyesinin girişimi ile kurulan SODEM Olağan Genel Kurulu’nda tek liste ile gidilen seçimlerde Tunç Soyer başkanlığa getirildi.

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Olağan Genel Kurulu yapıldı. Toplantı, İstanbul’da gerçekleştirildi. 2 yılda bir gerçekleştirilen genel kurula tek liste ile gidildi.

95 belediyenin oyuyla Seferihisar Belediye Başkanı M. Tunç Soyer Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ise Başkan Yardımcılığı’na getirildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

SODEM Denetim Kurumu üyeleri ise, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan oldu. Seçimlerin ardından Yönetim Kurulu Üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdi.

SODEM, üyesi olan belediyelerin kendi aralarında ve AB’li muhatapları ile siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel diyalog oluşturması amacıyla kuruldu. Dernek, belediyelerin hizmet kapasitelerini arttırmaları ve Türkiye’nin AB’ye katılımına katkı yapılmasını hedefliyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Malatya'da eski Askerlik Şubesi kent müzesi oluyor