alışan kadınlar

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çalışan kadınlar için Hanım Lokalleri’nin mesai saatlerini uzattı. Böylece onlar da iş çıkışı spor etkinliklerine katılabilecek.

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla Hanım Lokalleri ile ilgili Başkentli kadınlara yönelik anket düzenlendi. Her yaş ve meslek grubundan Başkentlilerin özellikle de kadınların yoğun ilgi gösterdiği Hanım Lokalleri’nin çalışma saatlerinde anket sonucuna göre değişikliğe gidildi.

Büyükşehir Belediyesi, Başkentli kadınları kent yaşamı içinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere teşvik etmek amacıyla yeni uygulamalara ağırlık veriyor. Kasım 2019’da 5 bin kadınla yapılan ankette en çok “Bebek Bakım Odaları”nın açılması talebi yer aldı. İkinci sırada Hanım Lokalleri’nin çalışma saatlerinin yeniden düzenlenmesi görüşü ağırlık kazandı. Kadınların taleplerini dikkate alan Büyükşehir Belediyesi, Başkan Yavaş’ın talimatıyla çalışan kadınların mesai sonrası spor yapabilmesi için Hanım Lokalleri’nin çalışma saatlerini 20.30’a kadar uzattı.

Çalışan kadınlar da faydalanmaya başladı

Hanım Lokalleri’nde spor seanslarına katılımın artmasını sağlayabilmek amacıyla Merkez Hanım Lokalleri’nden Ahmetler, Batıkent, Çankaya, Demetevler, Dikmen, Elvankent, Harikalar, Kuşcağız, Osmanlı, Sincan, Şafaktepe, Şentepe ve Ümitköy Hanım Lokalleri bundan sonra işten çıkan kadınların da yararlanabilmesi için geç saatlere kadar hizmet vermeye başladı.

Büyükşehir Belediyesi Hanım Lokallerinde, haftanın üç günü aerobik, plates, fitness gibi spor seansları akşam saat 20.30’a kadar devam edecek.

alışan kadınlar

Hanım Lokalleri’nde verilen hizmetler 

Hanım Lokalleri’nde sosyal ve kültürel faaliyetler, eğitim destek, sağlık, spor ve psiko-sosyal destek, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri veriliyor. Müracaat için üyelik formu, iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve yıllık üyelik ücreti yeterli oluyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Hayvanseverlere ücretsiz ilk yardım eğitimi