Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan

Çanakkale Belediyesi ile Eskişehir’in Tepebaşı Belediyesi arasında kardeş kent protokolü, düzenlenen tören ile imzalandı.

Çanakkale Belediyesi ile Eskişehir’in Tepebaşı Belediyesi arasında kardeş kent protokolü, düzenlenen tören ile imzalandı. Törene, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Eşi Hale Gökhan, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve meclis üyeleri katıldı.

“Kardeşliğin bütün Türkiye’ye yayılmasını diliyoruz”

Törende konuşan Başkan Gökhan, Tepebaşı Belediyesi ile gerçekleştirilen Kardeş Kent Protokolü nedeni ile büyük bir mutluluk yaşadığını ifade etti. Gökhan, “Tepebaşı Belediyesi Çanakkale’yi önemseyen bir belediyedir. Zafer Haftası içerisinde bu törenin olması bizim için ayrı bir anlam taşıyor. Bu ziyaret bizleri çok memnun etti. Bu kardeşliğin ve dostluğun bütün Türkiye’ye yayılmasını diliyoruz. Bu kardeşlik ilişkileri bizlere pozitif yansımalıdır. İnsanlar bu dostane ilişkilerin ne kadar önemli olduğunu görmelidirler. Ben Sayın Ahmet Başkanıma protokolü imzalamak için Çanakkale’ye teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Eskişehir Türkiye’nin en güzel illerinin başında geliyor. Oradaki tüm başkanlarımız son derece başarılı bir biçimde kentlerini yönettiler ve örnek kent oldular. Eskişehir’le kardeşlik çok daha anlamlı oldu” dedi.

“Kardeşliği yaygın hale getirmeliyiz”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise konuşmasında, “Bugün yine Çanakkale’deyiz. Çanakkale’ye gelmek bana ayrı bir mutluluk veriyor. Burada bir savaş değil bir destan yazıldı. İnsanların yakın tarihini çok iyi öğrenmeleri gerekiyor. Bizim iki önemli destanımız vardır. Birincisi Çanakkale Destanı, ikincisi Kurtuluş Savaşı Destanı’dır. Tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını, başkaları çizer. Çanakkale olağan üstü, milli bir toprak. Nereye bakarsanız şehit var. Halen daha şehitlerin kokusu alınabiliyor. Eskişehir’e burayı gezip gelen insanlarımız bir başka geliyorlar. Yaşlılar biz umreye neden başka yerlere gidiyoruz diyorlar. Tepebaşılı olarak Eskişehir’de Çanakkale’yi görmeyen kalmayacak. Yarın da bin 500 kişi Çanakkale’ye gelecek. Bugün bu güzel topraklarda, bu güzel etkinliğin sözleşmesini imzalayacağız. Daha iyi etkinlikler ortaya çıkacak diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Uluslararası Çanakkale Troia Festivali 55 yaşında