Kayseri’nin Develi ilçesi kentsel dönüşüm projesi onaylandı. Proje, Fenese Aşağı, Fenese Yukarı, İzmirli, Abdulbaki ve Everek Camikebir mahallelerini ilgilendiriyor.

Kayseri’nin Develi ilçesinde Fenese Aşağı, Fenese Yukarı, İzmirli, Abdulbaki, ve Everek Camikebir mahallelerini ilgilendiren kentsel dönüşüm projesi onaylandı. Proje ile mahallelerinin sınırları içindeki toplam 208 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm yapılacak. Proje, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla resmi gazetede yayınlandı.

“Develi’nin çehresi değişecek”

Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana üzerinde titizlikle çalıştığımız ve Develimiz için hayati öneme sahip kentsel dönüşüm projesi onaylanmıştır. Cumhurbaşkanımızın onay vermiştir. Develi için milat olan bu günde bu projenin kabul edilmesinde emeği geçen ve katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ederim. Kentsel Dönüşüm Projemizin tamamlanmasıyla Develimizin çehresi değişecektir” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bingöl'de kentsel dönüşüm ve gelişim projesi sürüyor