Çanakkale’nin Çan Belediyesi, ilçede “Çöp Taksi” dönemini başlattı. Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, çöp toplama konusunda iddialı olduklarını belirtti.

Temizlik alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Çan Belediyesi, 7 temizlik aracını daha filosuna ekledi. Alınan 6 çöp toplama aracı ile 1 “Çöp Taksi”, Atatürk Şehir Meydanı’nda düzenlenen törenle tanıtıldı. Çan Belediye Bakanı Dr. Abdurrahman Kuzu, “Çan Belediyesi olarak çöp toplama konusunda iddialıyız, önceden çöp toplanmıyor diye çok şikayet alınıyordu. Çok şükür artık böyle şikâyetler almıyoruz. Daha iyi hizmet verebilmek için çöp toplama filomuza 7 araç daha tahsis ettik” dedi.

“Bu yatırımlar ciddi bir maliyet”

Bunlardan birinin “Çöp Taksi” olacağını anlatan Kuzu, “Çöp taksi özel bir araç olacak; dar sokaklarda ya da evinizin önünüzde düğün, dernek yaptığınızda çöp taksi gelip oradaki çöplerinizi hızlı bir şekilde alacak. Bu aracımız 7/24 hizmetinizde olacak. Bu yatırımlar ciddi bir maliyet. Sürekli ‘Çan Belediyesi borcu çok, belediye batmış’ diyorlar. Borcu çok batan bir belediye böyle yatırımlar yapmaz” diye konuştu.

Çan Belediye Bakanı Dr. Abdurrahman Kuzu

“Kentin gelişimi temizliğinden belli olur”

Kuzu, bir belediyenin en temel kalite göstergelerinden birinin de temizlik hizmetleri olduğunu dile getirdi. Başkan Kuzu, “Her belediyenin görevidir bu. Ancak şunu net olarak söyleyebilirim en iddialı olduğumuz hizmetlerimizin başında temizlik hizmetlerimiz geliyor. Hatta şahsen benim özel olarak takip ettiğim bir konu bu. Kentimizdeki sokaklarımızın ve caddelerimiz temizliği gelişmiş ülkelerden daha ileri olması için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle ile gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bunlar bir belediyenin zaten yapması gerekenler ama biz daha kaliteli nasıl olurun derdindeyiz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından araçlar, vatandaşların hizmetine sunuldu. Törene Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun yanı sıra, AK Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Birsel Dirlik, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkan ve yöneticileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İnceleyin:  Araç filosunu güçlendirdi, dışa bağımlılığı azalttı
Facebook Yorumları