Düzce Valiliği, Mehmet Keleş’in istifasının ardından yeni başkanın belirlenebilmesi amacıyla Düzce Belediye Meclisi’nin 6 Ekim’de toplanacağını duyurdu.

Düzce Valiliği, Mehmet Keleş’in istifası sonrası boşalan Düzce Belediye Başkanlığı makamı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 45. Maddesi hükümleri doğrultusunda Düzce Belediye Meclisi’nin yeni Belediye Başkanını seçmek üzere 6 Ekim Cuma günü 15.00’da toplanacağı belirtildi. Açıklamada, toplantının Düzce Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacağı kaydedildi. Açıklamada, toplantıda, belirtilen yer tarih ve saatte, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 45. Maddesi’nde belirtilen usullere uygun olarak yapılacağı kaydedildi.

Valilik, toplantıya ilişkin duyuruda Belediye Meclis Üyelerinin katılımları gerekliliğine değinerek açıklamada, “7201 sayılı Tebligat Kanunu’nun ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğine ilanen duyurulur” denildi.

Keleş’in istifası

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, yaptığı yazılı açıklama ile istifa ettiğini duyurmuştu. Keleş, uzun yıllardan beri Düzce’ye ve Düzceli hemşehrilerine güzel hizmetler verebilmek için çalıştığını savunmuştu. Keleş, “Ne yazık ki biz Düzce’ye ve Düzcelilere hizmet etmek için gece gündüz çalışırken, birileri de beni ve benim üzerimden gönül verdiğim partimi yıpratmak için her türlü yalan, dedikodu ve iftiraları üretmekle meşgul oldular. Şahsım ve yakınlarımla ilgili yürütülen bu çirkin kampanyanın partime ve kutsal davamıza daha fazla zarar vermemesi için, büyük bir heyecan ve istekle yürütmekte olduğum belediye başkanlığı görevimden istifa ediyorum” demişti.


Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi: “Emek verenin hakkı korunacak”