CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediyesine ilişkin, “Bu belediyeden FETÖ’ye 1 kuruş aktarıldıysa başkanı ben görevden alırım” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Murat Hazinedar’ın görevden alındığı Beşiktaş Belediyesine geldi. Kılıçdaroğlu, bina önünde bekleyen vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kendilerini hiç kimsenin susturamayacağını belirterek, hakkı, hukuku ve adaleti savunduklarını vurguladı.

“Hiçbir usulsüzlük bulunamadı”

Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediyesinin birçok teftişe tabi tutulduğunu ancak hiçbir usulsüzlük bulunamadığını vurguladı. Kılıçdaroğlu, “Bu belediyeden 1 kuruş FETÖ’ye para aktarıldıysa belediye başkanını ben görevden alırım. Eğer bir ülkede suçluyu hakim değil de, siyasi otorite belirliyorsa, o ülkede adalet iflas etmiş demektir. Bugün geldiğimiz nokta budur” dedi.

“Gündemi değiştirmek istiyorlar”

Kılıçdaroğlu, “Keşke bugün biz emeklileri, enflasyonu, işsizliği tartışsaydık ama kendileri geliyorlar gündeme egemen olamıyorlar. Gündemi değiştirmek istiyorlar. Nasıl? CHP’li belediye başkanlarını alırsak gündemi değiştiririz. Sonuna kadar emeklinin de işsizin de taşeron işçisinin de hakkını savunacağız. Sanıyorlar ki emekliye 3-5 kuruş verdik sesini kesecek. Sen sarayında oturuyorsun, vatandaşa diyorsun ki 1600 lira para verdik. İşçinin alın terinin hakkını sonuna kadar savunacağım. Mücadele edeceğiz sonuna kadar. Türkiye’nin dünya kadar derdi var, belediyelerimizle uğraşıyorlar. Sesleniyorum. Bütün Türkiye duysun. 14 belediye başkanımızı alsan dahi İstanbul’u alacağız. İstanbul’a ihanet edenleri tek tek açıklayacağız” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP ve İYİ Parti Genel Başkanları, Bursalılara seslendi