Millet İttifakı’nın CHP’den İzmir’in Menemen İlçe Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy’un eşi ile Kadın Kolları Üyesi ülkü Elkatmış, sözlü ve fiil saldırıya uğradı.

Millet İttifakı’nın CHP’den İzmir’in Menemen İlçe Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy’un eşi ile Kadın Kolları Üyesi ülkü Elkatmış, sözlü ve fiil saldırıya uğradı.

Millet İttifakı’nın CHP’den Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy’un seçim çalışmalarına destek veren eşi Dilek Aksoy ile Kadın Kolları Üyesi Ülkü Elkatmış, saldırıya uğradı. Aksoy ve Elkatmış, Kazımpaşa Mahallesi’ne gitmek için çıktıkları yolda, bir aracın içerisinde bulunan O.E. ve E.E.’nin önce sözlü, ardından da fiili saldırısına uğradı. Şahıslar, Elkatmış’ı tartakladıktan sonra, araçlarının camını da tekme atarak kırdı. Şahıslar, vatandaşların ara girmesiyle olay yerinden uzaklaştı. Aksoy ve Elkatmış ise emniyete giderek, ifade verdi. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, şüphelilerden birini kısa sürede yakaladı.

“Saldırının tesadüf olduğunu düşünmüyorum”

Dilek Aksoy, ifadesinde, partili kadın arkadaşları ve dostlarıyla her zaman yaptıkları ev ziyaretlerinden birini gerçekleştirmek için Kazımpaşa Mahallesi’ne gittiklerini belirtti. O sırada ismini sonradan öğrendiği bir şahsın yollarını kestiğini belirten Aksoy, “Kendi aracının içinden küfür etmeye başladı. Ardından tehdit ve hakarette bulundu. Arabadan hışımla çıkarak içinde bulunduğumuz aracın arka camına yumruk atarak kırdı. Mahallede yakılmış ateşler nedeniyle aracımızı bir süre hareket ettiremedik. Cam kırılma olayından sonra aracı ateşin üzerinden sürerek olay yerinden hızla uzaklaştık. Bu mahalleye zaman zaman Ülkü arkadaşım ve diğer partili arkadaşlarımla birlikte ev ziyaretleri gerçekleştiriyorduk. Yani bu ziyaret ilk değildi. Bu olayın tesadüf olduğunu düşünmüyorum” dedi.

“Sonuna kadar olayın takipçisi olacağız”

Aksoy’un eşi ve Serdar Aksoy ise, demokratik yarışa bir şekilde gölge düşürecek davranışlardan kaçınmak gerektiğini belirtti. Aksoy,  Menemen siyasi tarihinde seçim arifesinde, kadına yönelik bu tarz bir saldırı hiç gerçekleşmemiştir. Bu bizim ilçemizde bir ilk oldu maalesef. Bu demokratik bir yarıştır ve bunu böyle görmek gerekir. Tabii ki gerekli suç duyurularında bulunuldu. Bunun sonuçlarına bakmak lazım. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağız” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP'li Özlem Çerçioğlu: “Yarın 08.30’da mesaim başlıyor”