Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, plajda uyguladıkları alkol yasağına ilişkin, “Yasakçı bir zihniyete sahip değiliz. Alkol herkeste aynı etkiyi vermeyebilir. Herkesten kurallara uymasını bekliyoruz” dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı CHP’li Muharrem Akdemir, plajda bira içen 2 kadın doktora polisin para cezası uygulamasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Akdemir, Kapuz Plajı’nın uzun yıllırdan vatandaşlardın aileleri ile birlikte denize girdikleri bir yer olduğunu söyledi. Akdemir, “Halkımızın huzuru konusunda elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Bu nedenle belli kurallarımız vardır. Zaten plajımızın kapısında o kurallarımız yazmaktadır. Kumsalda halkımız, çocukları ile birlikte denize girmektedirler. Alkol kullanmak isteyen vatandaşlarımız restoran kısmında alkol alabilmektedirler. Kumsalda içki kullanımı yoktur” dedi.

“Kurallar kimsenin rahatsız olmaması için var”

Kuralların kimsenin rahatsız olmaması adına olduğunu anlatan Akdemir, “Bu kurallara halkımız uymak zorundadır. Bu anlamda mesleğini sonradan öğrendiğimiz doktor arkadaşlarımız keşke daha makul ölçüde arkadaşlarımıza yardımcı olsalardı, konu buralara kadar gelmezdi. Restoran kısmında böyle bir hak varken, sahilde alkol alınması ve görevli arkadaşlara yardımcı olunmaması durumunda uyarı anlamında müdahale yapılması gerekiyordu” diye konuştu.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir

Başkan Akdemir, kumsalda alkol alınmasının farklı olayların yaşanması anlamına gelebileceğini ifade ederek, “Alkol herkeste aynı etkiyi vermeyebilir. Gerek zabıta personelimiz, gerek polis memuru arkadaşlarımız görevlerini kanunlar çerçevesinde yapmışlardır” ifadelerinde bulundu.

Vatandaşların Kapuz Plajını huzurlu, temiz, güvenli olduğu için tercih ettiğini anlatan Başkan Muharrem Akdemir, şunları söyledi:
“Yasakçı bir zihniyete sahip olmadığımızı, halkımızın huzuru ve güvenliği için kurallara uyulması gerektiğinin altını çiziyorum. Bayan arkadaşlarımıza karşı asla yanlış bir tavrımız olmamıştır olmaz da. Bu konunun bu kadar büyümesinde de belediyemize karşı bir algı operasyonu yapılmak istendiğini düşünüyorum. Bir eğitimci belediye başkanı olarak bu tarz algılara ve düşüncelere, haberlere karşı olduğumu söylemek istiyorum. Konu bundan ibarettir. Biz, CHP’li bir belediye olarak asla ve asla yasakçı bir zihniyete sahip değiliz. Toplumumuzda belli kurallar çerçevesinde, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız gerektiğini düşünüyorum.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Samsun'un 'Mavi Bayrak'lı 13 plajı var