Ana SayfaKentsel DönüşümTrabzon'da kentsel dönüşüm sürüyor

Trabzon’da kentsel dönüşüm sürüyor

Trabzon’da Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde bin 164 hissedarla anlaşma sağlanarak, sözleşme imzalandı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yapılacak çalışmayla şehir merkezinin çehresinin tamamen değişeceğini vurguladı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından sürdürülen Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Çömlekçi Etap 2 Kentsel Dönüşüm alanında hak sahipleri ile anlaşmalara devam ediliyor. 2 bin 315 hissedarın bulunduğu alanda bin 364 hissedar ile anlaşma sağlanarak sözleşme imzalandı. Böylece alanda bulunan hak sahiplerinin yüzde 59’u ile anlaşma sağlanmış oldu. Bu kapsamda hak sahiplerine nakit ve mahsuplaşma olarak 132,8 milyon TL ödeme yapıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Çömlekçi Etap 2 yıkım çalışmalarını da sürdürüyor. 324 binanın bulunduğu alanda 52 binanın yıkımı tamamlandı.

“Şehir merkezinin çehresi değişecek”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gümrükçüoğlu, hak sahiplerine anlaşma sürecine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Gümrükçüoğlu, Çömlekçi I. etap kentsel dönüşüm alanında kamulaştırmaların tamamlanmasının ardından Çömlekçi Etap 2 kentsel dönüşüm alanında anlaşma usulü ile satın alma işlemlerinin sürdürüldüğünü hatırlattı. Gümrükçüoğlu, “Çömlekçi kentsel dönüşümü etap etap gerçekleştirilecek olan dev bir projedir. Oldukça yüksek bir maliyete sahip olan bu dev proje tamamlandığında Trabzon şehir merkezinin çehresi tamamen değişecektir” dedi.

“Yıkımların ardından projeler uygulanacak”

Başkan Gümrükçüoğlu, Çömlekçi I. etapta olduğu gibi II. etapta da anlaşma ve yıkımların tamamlanmasının ardından her iki etap için hazırlanan projenin uygulamasına geçileceğini sözlerine ekledi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla