Özel Kalem
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AK Parti ile birlikte belediyeciliğin formatının değiştiğini belirtti. Başkan Baran, güzel bir Körfez için önce gönülleri inşa ettiklerini belirtti.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ilçe genelinde vatandaşlar ve esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Baran hafta sonu önce Kuzey Mahallesi’nde daha sonra da Güney ve Çamlıtepe Mahallesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla sohbet etti. İlk olarak Güney Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Başkan İsmail Baran, onlardan gelen talepleri tek tek not aldı ve ilgileneceğini belirtti.

“Belediyecilik formatı değişti”

AK Parti Belediyeciliği ile birlikte Türkiye’de belediyecilik formatının değiştiğini belirten Başkan İsmail Baran, “Bunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilikten gelmesinin etkeni büyük. Klasik, sadece çöp toplayan, yeşil alanlara bakan standart belediyecilik ortadan kalktı. Bu işler belediyeciliğin rutini haline geldi. Artık sosyal, kültürel ve sportif tüm alanlara dokunan, gönüller inşa eden bir belediyecilik var” dedi.

“Körfez hızla büyüyor”

“İnsanın  yaşadığı her yerde eksiklikler aksaklıklar vardır, sıkıntılar vardır” tespitinde bulunan Başkan Baran, Körfez’in hızla büyüdüğünü belirtti. “Çıtamızı 4,5 yılda yükselttik, Türkiye’de ilklerin belediyesi haline geldik. Tamamı kendi özkaynaklarımızla 35 milyon liraya üniversite binasını ilçemize kazandırdık. Tabi bunu tek başımıza yapmadık. Gücümüz, birlik ve beraberliğimizden aldık. Dediğim gibi,  önce gönülleri inşa ettik” dedi. Başkan Baran daha sonra Kuzey ve Çamlıtepe Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  “Marka şehir markalarla büyür”