Özel Kalem

CHP’nin İstanbul adayı açıklandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

CHP, merakla beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayını belirledi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı oldu.

2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’na seçilen Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak seçimlere girecek.

Adaylığında sonra dikkat odağı olan Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesi Cevizli köyünde dünyaya geldi. Trabzon Lisesi’nde aldığı eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992 yılında inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı: Mansur Yavaş'ı destekleyeceğiz