Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ikinci etabı kapsamında, 2 bin 168 hissenin hak sahiplerine 112,7 milyon TL ödeme yapıldığını bildirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, belediye ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından sürdürülen Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili açıklama yaptı. Gümrükçüoğlu, kamulaştırma çalışmaları için hak sahipleri ile görüşmelerin devam
ettiğini belirtti. Gümrükçüoğlu, ikinci etap görüşmelerde 61 bin 140 metrekarelik alandaki arsa ve konutlarda bulunan 3 bin 947 hissenin 2 bin 168’inin anlaşma usulü ile satın alındığını aktardı. Gümrükçüoğlu, “Projenin ikinci etabı kapsamında 2 bin 168 hissenin hak sahiplerine 112,7 milyon lira ödeme yapıldı. Geri kalan tutarların ödenmesi işlemlerine devam ediliyor” dedi.

“Yıkım çalışmaları devam ediyor”

Gümrükçüoğlu, ikinci etap yıkım çalışmalarının da devam ettiğini işaret etti. Gümrükçüoğlu, hak sahibi vatandaşlara anlaşma sürecine gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür etti. Gümrükçüoğlu, “Çömlekçi Kentsel Dönüşümü etap etap gerçekleştirilecek olan dev bir projedir. Proje, oldukça yüksek bir maliyete sahip dev bir projedir. Tamamlandığında Trabzon şehir merkezinin çehresi tamamen değişecektir” diye konuştu.

Gümrükçüoğlu, birinci etapta olduğu gibi ikinci etapta da anlaşma ve yıkımların tamamlanmasıyla projenin uygulamasına geçileceğini kaydetti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir'in kentsel dönüşümü ile ilgili uzlaşmalar hızlandı