Çorum Belediyesi, kentte yeşil alan miktarını arttırmak amacıyla başlattığı çalışmalar çerçevesinde, kentin farklı noktalarına 17 bin 305 fidan dikecek.

Çorum Belediyesi, kentin yeşil alan miktarını arttırmak ve vatandaşlara zaman geçirebilecekleri alanlar oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Belediye bu çerçevede, kentin değişik noktalarına, 17 bin 305 fidan dikecek. Gerek fidanların dikilmesi gerekse yetişerek ağaç olmasıyla kent yemyeşil bir görünüme kavuşacak.

“Yeşil dokuyu arttırıyoruz”

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, modern parklar, semt parkları, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve yetişmiş ağaçlarla şehri donattıklarını söyledi. Külcü, “Ağaç dikebileceğimiz, çiçek ekebileceğimiz, yeşile dönüştürebileceğimiz neresi varsa değerlendiriyoruz. Çalışma yaptığımız bölge sakinlerinin de beklentilerini de dikkate alarak yeşil dokuyu artırıyoruz” dedi.

Külcü, kentin park ve yeşil alan konusunda Türkiye’nin örnek şehirlerinden birisi haline geldiğine dikkat çekti. Külcü, “Belediye olarak göreve geldiğimiz 2009’dan beri insanımıza rahat nefes aldıracak önemli projeleri hayata geçirdik. Çok sayıda park ve yeşil alan çalışmamız da sürüyor. Yeni yapılan ya da tamamen yenilenen parklar, artan yeşil alanlar, dikilen ağaç ve fidanlar, genişletilen çim ve çiçek sahaları ile Çorum artık bambaşka bir çehreye sahip” diye konuştu.

“8 yılda 150 bin yetişmiş ağaç diktik

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü

Başkan Külcü, göreve geldikleri 2009 yılından beri 8 yılda yirmi türden toplam 150 bin yetişmiş ağacı ve yüz binlerce fidanı toprakla buluşturduklarını hatırlattı. Külcü, “2017 yılında da karaçam, mavi selvi, akça ağaç, Londra çınarı, ıhlamur, süs eriği, süs armudu, dişbudak gibi 17 bin 305 yetişmiş ağacı daha şehrin değişik bölgelerinde toprakla buluşturacağız. Diktiğimiz bu ağaçların bakımlarını da düzenli olarak yapıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çorum'da Veli Paşa Hanı restore edilecek