Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül

Muzaffer Külcü’nün istifasıyla boşalan Çorum Belediye Başkanlığı’na AK Parti’nin adayı, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül seçildi.

Çorum Belediye Meclisi, Başkan Muzaffer Külcü’nün istifasıyla boşalan Çorum Belediyesinin yeni başkanının seçmek için toplandı. Çorum Belediye Meclisi toplantısında MHP grubu, AK Parti adayı Zeki Gül’e destek verdi. CHP’li meclis üyelerinin katılmadığı oylamada 21 oy alan Gül, yeni başkan seçildi.

Çorum Belediye Başkanlığı’na layık görülmesinden dolayı meclis üyelerine teşekkür eden Gül, “Meclisimizin kararı, belediyemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Zeki Gül, daha sonra başkanlık makamına geçerek başkanlığa vekalet eden Ahmet Yabacıoğlu’ndan mührü teslim aldı.

Külcü istifasını açıklamıştı

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, makamında düzenlediği basın toplantısında, 2001’de kurulan AK Parti’nin Çorum’da kurucu il başkanı, milletvekili ve belediye başkanı olarak görev yaptığını söylemişti. Külcü, belediye başkanlığı görevini yürüttüğü yaklaşık 9 yıllık sürede Çorum’un gelişmesi ve büyümesi için güzel çalışmalara imza attıklarını belirtmişti. Külcü, gelinen noktada yeni bir durum değerlendirmesi yapma ihtiyacı hasıl olduğunu vurgulamıştı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Alaçatı Ot Festivaline ilgi