Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan

Yalova’nın Çınarcık İlçesi’ne bağlı Teşvikiye Beldesi’nin Belediye Başkanı Ahmet Meydan, AK Parti Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edildi.

Hakkındaki yolsuzluk soruşturması sebebiyle ‘partiden ihracı’ talebi ile AK Parti Yalova İl Teşkilatı Disiplin Kurulu’na sevk edilen Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan’la ilgili karar netleşti. AK Parti Disiplin Kurulu, Meydan’ın partiden ihracını onaylayarak, hakkındaki dosyayı AK Parti Genel Merkezi’ne gönderdi. AK Parti Genel Merkezi, Meydan’ın belediye başkanlığından ihracını karara bağlayacak. Partiden ihraç konusunun birkaç gün içerisinde sonuçlanması bekleniyor.

“Müfettiş raporunu beklemediler”

Meydan, beldede yapılması düşünülen turizm tesisi için 243 dönümlük arazinin usulsüz olarak başkasına verilmesi için protokol yapmakla suçlanıyor. Meydan, müfettiş raporunun beklenmeden karar alınmasını eleştirdi. Meydan, “Müfettişin raporunu beklemeden partiden attılar. Şimdi durum yargıya taşınıyor. Ben de yargıya taşınmasını istedim. Müfettiş para konusunda bir şey bulamadı. İyi niyet sözleşmesi olarak görülen bu mutabakatın hata olduğu söylendi. Bunu benim heyecanıma vermeleri gerekiyor. Kendi mücavir alanımda yatırım yapılmasını istedim. Devasa projeydi. Ben böyle olacağını bilsem, böyle bir sözleşme yapmazdım” dedi.

“Partim beni yalnız bıraktı”

Partisinin kendisini yalnız bıraktığını öne süren Meydan, “Tek amacım bir yatırımcı gelsin ve beldeme yatırım yapmasıydı. Ben Yalova’da yaşıyorum. Teşkilat hariç, herkes yanımda. Vebalıymışım gibi beni bıraktılar. Hatam var. O sözleşmeyi yapmak büyük hataydı, ama insan hata yapabilir. 10 gün içinde Iraklı işadamına dava açacağım. Bu konuda hukuki girişimde bulundum. Öyle bir projeydi ki sadece beldemiz için değil Yalova’ya da getirisi olacaktı. Ben onun heyecanına kapıldım” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Beyoğlu Belediyesi’nden çocuklara Hezarfen Karakteri tanıtımı