Özelkalem CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer olarak belirlendi, MYK’ya sunuldu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için düşündüğü isim belli oldu. CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer olarak MYK’ya sunuldu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında “yerel seçim” nedeniyle bir araya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi Merkez Yönetim Kurulu’na sunulan Tunç Soyer, oylamadan başarılı sonuç aldı.

Parti genel merkezinde yaklaşık 5 saat süren toplantı, basına kapalı gerçekleştirildi. Bu toplantıda MYK, Parti Meclisi (PM) üyelerinin onayına sunulacak belediye başkan adayları listesinde son durumu belirledi. 

Toplantı sırasında MYK üyeleri bazı isimlerin aday gösterilmesine karşı çıktı. Bu nedenle kısa süreli tartışmalar yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi PM, şimdiye kadar altı toplantı yaptı. 16’sı büyükşehir, 32’si il olmak üzere 697 belediye başkan adayını belirlemiş oldu.

Parti Meclisi’ndeki oylamadan da geçerse Tunç Soyer, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş olacak.https://www.ozelkalem.com.tr

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Muğla'ya 26 yıl sonra ikinci kadın vali atandı