Özekalem Pursaklar Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında farkı noktalara geri dönüşüm konteynerları monte etti.

Pursaklar Belediyesi, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çeşitli merkezlere geri dönüşüm konteynerları monte etti. Proje, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın gözetiminde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatıldı. Sıfır Atık Projesi için Pursaklar Belediyesi tam destek veriyor.

İlk olarak proje kapsamında belediye hizmet binalarında ve kamularda eğitimler verildi. Ayrıca öğrenciler için okullarda, kamu personeli için çalıştığı kurumlarda kendi çöplerini nasıl ayrıştıracakları görseller ile anlatıldı. Düzenlenen eğitimleri Pursaklar Belediyesi çevre mühendisleri gerçekleştirdi. Eğitimlerde israfın önlenmesi, atıkların kaynağında ayrıştırılması, atıkları geri kazanarak ekonomiye katkı sağlanması, doğal kaynakların verimli kullanılması gibi konularda bilgi verildi. Ayrıca
belediye içerisinde ise Sıfır Atık Projesi kapsamında belirlenen yerlere renk skalasına göre çok sayıda geri dönüşüm kutuları yerleştirildi.

“Mobil atık getirme merkezleri oluşturduk”

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, doğal ve kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması ve israfın önlenmesi için bu çalışmalara önem verdiklerini belirtti. Başkan Çetin, “Yıllarca geri dönüşüm seminerleri ve geri dönüşüm kampanyalarıyla toplumda büyük bir duyarlılık oluşturduk. Sıfır Atık Projesi’ni destekliyor ve bu konuda önemli adımlar atıyoruz. Mobil atık getirme merkezleri oluşturduk. İlk başta bunları Hicret Camii Meydanı, Beşyol Kavşağı ve Ayyıldız Mahallemize yerleştirdik. Bunların sayısını arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.https://www.ozelkalem.com.tr/

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eski Başkan Mehmet Emin Sungur, son yolculuğuna uğurlandı