Ana SayfaGündemDüzce Belediyesi, 'Rabia İşareti Heykeli' dikti

Düzce Belediyesi, ‘Rabia İşareti Heykeli’ dikti

Düzce Belediyesi tarafından, üzerinde Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla “Tek bayrak, tek vatan, tek devlet” yazılı “Rabia İşareti Heykeli” dikildi.

AK Partili Düzce Belediyesince, üzerinde Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla “Tek bayrak, tek vatan, tek devlet” yazılı “Rabia İşareti Heykeli” dikildi. Heykel, Kuyumcuzade Bulvarı, Rıhtım Caddesi ve yeni açılan Ela Bahriye Oral Bulvarı kesişim noktasında oluşturulan yeni meydanın göbeğine yerleştirildi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “15 Temmuz’da yaşadığımız darbe sendromundan sonra, bazı şeylerin artık bu ülkede olamayacağını ortaya koyacak bazı sembollere ihtiyacımız var. Bunlardan birisi Sayın Cumhurbaşkanımızın da özellikle vurgu yaptığı ‘Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet’ vurgusudur. Bunun bir de simgesel işareti ortaya çıktı. Sayın cumhurbaşkanımızın da işaret ettiği gibi bunu da Düzce’de ölümsüzleştirmek için böyle bir kavşakta hayata geçirdik” dedi.

Rabia İşareti Heykeli’ne tepki

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Gençlik Kolları ve Ülkü Ocakları üyeleri, Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan heykele tepki gösterdi. Grup, heykelin üzerine Ülkü Ocakları bayrağı asarak kapattı. Heykelin kaldırılmasını isteyen grup, basın açıklaması yaparak, bölgeden ayrıldı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla