Ana SayfaGündemAK Parti'den, Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusu

AK Parti’den, Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusu

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç ve ilçe belediye başkanları, Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç ve ilçe belediye başkanları, beklenen hizmetleri vermediği gerekçesiyle, Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Atıç, belediye başkanlarıyla birlikte adliye binası önünde açıklamalarda bulundu. Atıç, açıklamadan önce, Hatay Valisi Erkal Ata’yı ziyaret ettiklerini belirtti. Atıç, “Hatay Büyükşehir Belediyesi, kendisinden beklenen hizmetleri yerine getirmiyor. Burada büyükşehirin yolsuzlukları, hukuksuz muameleleri konusunda hukuki süreci işletmelerini dile getirdik. Buradaki idari soruşturma talebinden sonra da adli soruşturma için adliyeye geldik” dedi.

“Adalet için buraya geldik”

Ataç, bu şikayetlerin en başında araç kiralama konusunun olduğunu kaydetti. Atıç, bunu da geçen günlerde AK Parti grubu olarak dile getirdiklerini vurguladı. Yaptıkları açıklamanın ardından büyükşehir belediye başkanının ilgililerle ilgili çalışma başlatmasını beklediklerini söyleyen Atıç, “Yaklaşık 45-50 gündür bu konuda herhangi bir adım yok. Aksine yapılan hataları savunucu, yapılan çalışmaların hukuki olduğunu ifade eden açıklamalar yapıldı. Artık kanunun, hukukun işlemesi gerektiğini düşünerek adalet için buraya geldik” diye konuştu.

Atıç ve beraberindeki ilçe belediye başkanları, açıklamanın ardından adliye binasına girerek, suç duyurusu dilekçesini savcılığa teslim etti.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla