Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay

İstanbul Sultangazi’de unutulmaya yüz tutan kütüphanelere dijital kütüphane ile yeniden hayat veriliyor. Bu kapsamda içerisindeki 17 bin kitapla Sultangazi’de dijital kütüphane hizmete açıldı.

Sultangazi Belediyesi, teknolojinin hayatın her alanına girmesiyle öğrencilerin bilgilere daha kolay ulaşması için kitapları da elektronik ortama taşıdı. Bu kapsamda Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde Sultangazi Belediyesi E-Kütüphane vatandaşların hizmetine sunuldu. E-Kütüphane’nin tanıtımına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Teknolojiyle içiçe bir kütüphane kurarak öğrencilerin dijital ortamda ve yeniden kitap karıştırarak bilgi edinmesine katkı sağlanmasının amaçlandığı projeyle öğrencilere daha ulaşılabilir bir hizmet veriliyor. Teknoloji kullanılarak erişilen bilgilerle unutulmaya yüz tutan kütüphanelere yeniden hayat veren kütüphanede ilk etapta 17 bin kitap çocuklar için dijital olarak hazırlandı.

“Çocukların talebiydi”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Çocukların önceden talepleriydi bunlar. ‘Başkanım kütüphanelerimiz uzak, gidemiyoruz bize bir kolaylık sağla’ derken bu proje doğdu. 17 bin dijital kitabı burada şu anda bilgisayarlarımıza yükledik. Çocuklar burada gelip hem kitap okuyorlar hem de okumuş oldukları kitaba Sultangazi’de wifi olan her yerde girebiliyorlar” diye konuştu.

E-Kütüphane hizmeti kapsamında öğrenciler kendi akıllı telefonlarına e-kitapları indirerek takip etme imkanı bulunduğuna dikkat çeken Başkan Altunay, “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi ile Sultançiftliği ve İsmetpaşa Mahalle Hizmet Tesisleri de e-kütüphane çatısı altında hizmet vermektedir” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kurumlar el ele verdi... Şiddet mağduru kadınlar meslek sahibi olacak...