Ana SayfaBelediyeEdremit’te müzisyenler belediyede istihdam edilecek

Edremit’te müzisyenler belediyede istihdam edilecek

Edremit’te müzisyenler belediyede istihdam edilecek

Edremit Belediye Başkanı CHP’li Selman Hasan Arslan, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde ilçedeki roman müzisyenlere müjde verdi. Oluşturulacak saz heyeti ile Roman müzisyenlerin belediyede istihdam edileceğini açıkladı.

ROMANLAR GÜNÜ EDREMİT’TE KUTLANDI

Edremit ilçesinde 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle Balıkesir Roman Dernekleri Federasyonu ve Edremit Belediyesi tarafından Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, MHP Edremit İlçe Başkanı Halil Görmen, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Edremit belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Romanlara müjde verdi.

ROMANLAR SİYASET ÜSTÜ OLMALI

Başkan Arslan, Romanların siyaset üstü bir şekilde değerlendirilmesini gerektiğini belirterek kamu kurumları, tüm siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin bir arada olarak sorunların daha kolay çözüleceğini kaydetti.

YARIM KALAN CAMİ SORUNU ÇÖZÜLECEK

Başkan Arslan, “İçişleri Bakan Yardımcımız  Muhterem İnce, Valilik, Büyükşehir, Kaymakamlık ve belediye olarak iş birliği içerisinde olduklarını belirtti. Gazicelal Mahallesi Çamtepe mevkiinde yarım kalan cami projesinin bu birliktelik ile çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Cami için yeni bir proje hazırlanacağını ve yeni camiinin kısa sürede yapılacağını söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN GİRİŞİMLER

Romanların yaşam standartlarının yükseltilmesi ve kaliteli barınma sağlanması için kentsel dönüşümün çok önemli olduğunu da kaydeden Başkan Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte kentsel dönüşüm için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda gerekli girişimlerin başlatıldığını vurguladı.

ESKİ BAYRAMYERİ’NE MÜZİK MÜZESİ

Eski Bayramyeri diye bilinen Hekimzade Mahallesi’nde hazineye ait alana müzik müzesi yapmayı planladıklarını da söyleyen Başkan Arslan, “Bu yapacağımız yerde geçmişten günümüze müzik ile ilgili enstrümanlar sergilenecek, hem de müzik eğitimleri verilecek. Şükrü Tunar gibi Türkiye’ye mal olmuş büyük bir ustanın torunları geleceğe müzikle bakacaklar” dedi.

MÜZİSYENLER BELEDİYEDE İSTİHDAM EDİLECEK

Başkan Arslan, “Romanları renkli hayatları kültürel ve sosyal değerlere katkı sağlayan vatandaşlar, ancak önemli sıkıntıları var. Eğlence sektöründe çalışan müzisyen arkadaşlarımız pandemi dolayısı ile işlerinden uzaklar. Sosyal güvenceden de yoksunlar. Edremit Belediyesi olarak Roman vatandaşlarımızın müzisyenlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Pandemi sürecinde bu yaptığımız üçüncü etkinliğimiz. Bu arkadaşlarımızı bir saz heyeti oluşturarak belediyede istihdam edeceğiz” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler