Ana SayfaEğitimEğitime kayıtsız şartsız destek

Eğitime kayıtsız şartsız destek

 Büyükşehir’den üniversite tercihi yapacaklara danışmanlık hizmeti

 Adana Büyükşehir Belediyesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı 11 gençlik merkezinde deneyimli rehber öğretmenler tarafından verilecek olan danışmanlık hizmetinden öğrenciler ücretsiz olarak yararlanabilecek.  

Fahri Durukan
Adana Büyükşehir Belediyesi, bir yandan rutin belediyecilik hizmetlerini sürdürüyor, bir yandan yeni projelerle Adana’da yaşam kalitesini yükseltmek için çaba yarcıyor. Büyükşehir Belediyesi, önemli maliyet ve emek gerektiren çalışmaları yütürürken, sosyal belediyecilik anlayışından da ödün vermiyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatlarıyla Gençlik Merkezlerindeki eğitimin kalite çıtasını her geçen gün yükselttiklerini belirten Gençlik Spor Daire Başkanı Fahri Durukan, danışmanlık hizmetinin, gençlerin geleceğine önemli ölçüde olumlu etki edeceğini kaydetti.

DOĞRU TERCİHLE GELECEĞE DOĞDU ADIM…

Tercih süresinin çok uzun bir süreç olmayacağının altını çizen Fahri Durukan, ‘‘Veli ve öğrencilerin okul araştırmaları yapmaları ve bunun sonucunda uygun okulları tercih etmeleri lazım. Veliler, tercihlerde öğrencilerin taleplerini göz ardı etmemeli ve onların taleplerine saygı duyarak, güven aşılamalıdır. Sınavda iyi puan almak kadar iyi ve doğru tercih yapmak da bir o kadar değerli ve önemlidir. Unutulmasın ki sınavlarda yanlış kodlama 1 yıl kayba, yanlış tercih 4 yılın heba olmasına, yanlış meslek seçimi ise geri kalan hayatınızda sevmediğiniz, belki de yeteneğizin olmadığı bir mesleği sürdürmek zorunda kalmanıza neden olacaktır. Değerli veli ve öğrencilerimizi hayatlarının geri kalanına yön verecek bu tercih maratonunda profesyonel kadromuzdan yardım almak üzere gençlik merkezlerimize bekliyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün ‘Eğitime kayıtsız şartsız destek verilecek’ talimatı gereği eğitimin ve gençlerimizin her zaman yanında yer alacağız’’ dedi.

 

Gençlik Merkezleri İrtibat Numaraları:

 

Seyhan Kıyıboyu: 431 10 30, Sarıçam: 341 41 47, Yüreğir: 324 00 10, Seyhan İbo Osman: 228 48 04, Ceyhan: 613 33 10, Yumurtalık: 671 31 21, Feke: 741 31 69, Saimbeyli: 761 31 26, İmamoğlu:    248 28 02, Karataş: 248 28 03, Çukurova: 248 28 01

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla