Ana SayfaSeçimEkrem İmamoğlu görevi devraldı

Ekrem İmamoğlu görevi devraldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu, belediyenin Saraçhane’deki binasına gelerek görevi Başkan Mevlüt Uysal’dan devraldı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterdiği Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu’nda mazbatasını aldıktan sonra belediyenin Saraçhane’deki binasına geldi. İmamoğlu’na eşi Dilek İmamoğlu ve partililer eşlik etti. İmamoğlu, burada görevi Başkan Mevlüt Uysal’dan devraldı.

“Emaneti devrediyoruz”

Başkanlık görevini İmamoğlu’na devreden Uysal, “İstanbul İl Seçim Kurulu mazbatayı Ekrem Bey’e verdi. Biz de emaneti Ekrem Bey’e devrediyoruz. Süreci hep beraber takip ediyoruz. Nihayetinde halkın emanetçiyiz. Bu emaneti, Ekrem Bey’e emanet ediyoruz hayırlı olsun diyoruz” dedikten sonra başkanlık mührünü teslim etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu görevi devraldı.

“16 milyonun emanetidir”

İmamoğlu ise, belediye başkanlığı görevinin kendilerine 16 milyon insanın emaneti olduğuna dikkat çekti. Bu emanetin kendileri için çok kutsal olduğunu belirten İmamoğlu, görev süreleri boyunca bu emanete hizmet etmekten onur duyacaklarını vurguladı. İmamoğlu, “Geçmişten bu güne bu şehre kimin emeği geçmişse bu şehre hizmet etmişse, onlara yürekten minnet duygularımı şükran duygularımı belirtmek istiyorum. Bu makam bizden sonra da başkalarına nasip olacaktır. Biz yine bu makamı layıkıyla devrederken, aynı centilmenlikte devrederek onlara da yolunuz açık olsun demeyi inşallah bize nasip eder. Bu kavramlarla sayın başkana teşekkür ediyorum. İnşallah İstanbulumuza ve Türkiyemize hayırlı uğurlu olsun diyoruz” dedi.

“Her anı paylaşacağız”

İmamoğlu, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, “Bugün hızlıca görevimize başlamak ve büyükşehir belediyesi bünyesindeki bir çok konuya hakim olmak ve çalışanlarla buluşmak istiyoruz. Bu süreci haber vermeden planlayalım istedik ama burası İstanbul büyük bir coşkusu var. Biz 16 milyon adına bu görevi devraldık, 16 milyon insanın temsilcisiyiz, emanetçisiyiz. İnşallah çok güzel hizmetler yapacağız. her anımızı o vatandaşlarımızla paylaşacağız. İnşallah tüm hemşerilerimizin katkılarıyla şehrin bir çok sorununu çözeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun şu an itibariyle kutsal bir göreve başladığımız farkındayım. Bu şehrin derinliğinin, tarihi yükünü, maneviyatını hisseden birisiyim. Bütün sorumluluk duygularımla, bu şehrin insanlarıyla hazineleriyle bu şehrin geleceğine büyük hizmetler yapacağımızı hissediyorum. Kimsenin gözü arkada kalmasın” ifadeşeklinde konuştu. 


BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler