MHP'li Başkan Vekili Erkan Akçay, CHP Adalar Belediye Başkan Adayının İstiklal Marşı'na eşlik etmemesine tepki gösterdi.
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan vekili Erkan Akçay, İstiklal Marşı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan adayı Hüseyin Eryüksel’e destek için Reşatbet Mahallesi’ndeki mitinge katıldı. CHP Adalar Belediye Başkan adayı Erdem Gül’ün İstiklal Marşı’na eşlik etmediği görüntülerine büyük eleştirilerde bulundu.

MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarına Manisa’nın Akhisar ilçesinde devam etti. MHP ilçe teşkilatında partililerle bir araya gelen Akçay, Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan adayı Hüseyin Eryüksel’e destek için Reşatbet Mahallesi’ndeki mitinge katıldı. Akçay, 31 Mart’taki seçimin Ne kadar önemli olduğuna değindi. Hiçbir seçimde bu seferki kadar delalet, gaflet ve ihanet konusunda ileri gidilmediğinden bahsetti.

“Yeni ve tehlikeli tartışmalar kapımızdadır”

31 Mart’ta yerel yöneticilerin belirleneceğine kimsenin itiraz etmediğini söyleyen Akçay durumun ne kadar ciddi olduğunun altını çizdi. Seçimlere aday olan kişiler ve milletimizin birliği ile ilgili hissettiği durumunda şu cümlelerle dile getirdi: “Ancak mesele bu kadar basit değil. Milletimizin karşısına öyle adaylarla çıkıyorlar ki milletimizin birliği ve ülkemizin bütünlüğü üzerine yeni ve tehlikeli tartışmalar kapımızdadır. İp yöneticileri PKK ile ittifaklarını gizlemeye çalışsa da belediye meclis aday listelerindeki 29 PKK/KCK’lı ittifakı açığa çıkardı. Parti programında ve resmi dokümanlarında milliyetçiliğe yer vermeyen ip sadece Kandil’e iyi gelecekmiş. Manisa’yı Kandil’e bağlamak istiyorlar. Manisalılar bu kirli pazarlığın bir parçası olmayacak yüksek irade ve hassasiyete sahiptir. Manisalılar iradesini, bütçesini Kandil’e bağlamayacaktır” diye konuştu. 

“İstiklal Marşı namustur”

Akçay, konuşmasında İstiklal Marşı’nın öneminin de altını çizdi. CHP Adalar Belediye Başkan adayının İstiklal Marşı’na eşlik etmediği görüntülerine önemli eleştirilerde ve açıklamalarda bulundu. “İstiklal Marşı Türk milletinin namusudur. Bu namusa sahip çıkmayı reddedenin milletimizin iradesine talip olmaya dahi hakkı yoktur.” şeklinde ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Aziz Kocaoğlu, soruları yanıtladı: "Üstüme fazla geliyorlar"

“Hangi yüzle oy isteyecek”

İstiklal Marşı’na eşlik etmeyen CHP adayına sert açıklamalarda bulunan Akçay, “İstiklal Marşımız, Türkiye’yi demokratik bir hukuk devleti olarak inşa eden zorlu mücadelenin kahramanlık destanıdır. Bu nedenle İstiklal Marşı’na sahip çıkmak Türk milletine, Türkiye Cumhuriyeti’ne, demokrasiye, hukuk devletine sahip çıkmaktır. İstiklal Marşı’nı okumayı reddeden bir belediye başkan adayı bütün bunlara sırtını dönmüş demektir. Şimdi asıl soru şu: İP milli marşımızı okumayı reddeden CHP adayına hangi yüzle oy isteyecek?” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Facebook Yorumları