Ana SayfaGündemElazığ Belediyesi 1. Ulusal Kitap Fuarı düzenliyor

Elazığ Belediyesi 1. Ulusal Kitap Fuarı düzenliyor

Elazığ Belediyesi 1. Ulusal Kitap Fuarı düzenliyor. Fuarın, 29 Eylül’de açılacağı ve 8 Ekim 2017’e kadar devam edeceği bildirildi.

Elazığ Belediyesi öncülüğünde TOBB ve KOSGEB desteğiyle 1. Ulusal Kitap Fuarı düzenlenecek. Kitap dostlarını buluşturacak olan fuar, Ahmet Meydanı’nda açılacak. 100’den fazla yayınevinin katılımıyla gerçekleşecek olan fuarda, konferans, söyleşi ve panellerin yer alacağı, ünlü yazarlarında imza günlerinde okurları ile bir araya geleceği aktarıldı.

10 gün açık kalması planlanan kitap fuarı ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ Belediyesi 1. Ulusal Kitap Fuarı şehrin kültür-sanat yaşamına önemli bir renk katacak. Bugüne kadar sosyal belediyecilik ilkesi doğrultusunda şehrin gelişimine katkı sağlamak adına önemli çalışmaları hayata geçirdik. Kitap fuarın özellikle teknolojik gelişmelere paralel olarak kitapların eşsiz ve büyülü dünyasından uzaklaşan gençlerimiz için bir farkındalık oluşturmasını diliyorum. İnanıyorum ki okuyan, araştıran bir nesille daha güzel yarınlara, daha güçlü bir şekilde ulaşacağız. Binlerce yıllık kültür ve tarih mirasına sahip şehrimizde kurulacak kitap fuarına tüm kitap dostlarımızı bekliyoruz” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler