Ana SayfaYaşamKonyaaltı Belediyesinden 'evcil hayvan' uyarısı

Konyaaltı Belediyesinden ‘evcil hayvan’ uyarısı

Antalya’nın Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, vatandaşlara evcil hayvan uyarısında bulundu. Belediye, hediye olarak alınan hayvanların sokağa terk edilmemesini istedi.

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, sahiplendirme programı ile 8 ay içinde 479 kedi ve köpeğe yeni yuva buldu. Bu süre içinde kısırlaştırılan kedi ve köpek sayısı ise bin 25 oldu. Özellikle eğitim yılı içinde öğrenci gruplarının yoğun akınına uğrayan merkezi, 8 ayda 18 okul, 3 bin 560 vatandaş ziyaret etti.

Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mutlu Karacaoğlu, vatandaşlara evcil hayvan uyarısında bulundu. Karacoğlu, yaz tatili döneminde çocuklarına karne hediyesi olarak canlı hayvan alan ailelerin, yaz dönemi bitiminde sokağa terk ettiğini belirtti. Karacoğlu, aile sevgisiyle yetişen bu hayvanların sokakta yaşama şanslarının olmadığını söyledi.

Karacaoğlu, yaz bitimiyle birlikte yaylalardan dönmeye başlayan kimi vatandaşların da yine aynı şekilde evde besledikleri kedi ya da köpekleri sokağa bıraktıklarını dile getirdi. Karacaoğlu, bu bölgelerde sokağa bırakılan hayvanların kış mevsimini dahi geçiremeden öldüğüne dikkat çekti.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler