Ana SayfaEğitimBaşakşehir Belediyesi 60 okulu onardı

Başakşehir Belediyesi 60 okulu onardı

İstanbul’un Başakşehir Belediyesi, ilçedeki 60 okulun bakım ve onarımını yaparak, okulları yeni eğitim ve öğretim sezonuna hazırladı.

Özel okullarla birlikte 212 okulunun bulunduğu ilçede, 60 okulun bakım, onarım ve tamir işleri Başakşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Okul sayısı ve artan dersliklerle birlikte 2008-2009 döneminde 50 olan derslik başına düşen öğrenci sayısının 2017-2018 döneminde 30’un altına düşmesi
bekleniyor.

“Bilgi Evi sayısı 10’a çıkacak”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yeni eğitim-öğretim dönemi için yapılan çalışmaların tamamlandığını söyledi. Uysal, ilçede konferans salonu olmayan okul kalmayacağını söyledi. Uysal, “İlçemizde Anadolu Liselerinin yanında meslek, güzel sanatlar liseleri açıldı. Sağlık, spor ve fen liselerimizin inşaatları devam ediyor. İlçemize yeni açılan okullarımız ile birlikte dersliklere düşen öğrenci sayısını azaltarak eğitimin daha nitelikli ve kaliteli olmasını amaçlıyoruz. Eksik olan okullarımızda konferans salonları yaparak öğrencilerimizi kültürel ve sosyal yönden desteklemeye gayret ediyoruz. Okul dışında öğrencilerimize eğitim desteği verdiğimiz 7 bilgievi sayısını 10’a çıkartmayı hedefliyoruz. Yeni eğitim döneminin tüm ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“Okulların bakım onarımı tamamlandı

Başakşehir Belediyesi Temizlik, Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından koordineli olarak yürütülen çalışmalar da okullar açılmadan tamamlandı. Yapılan çalışmalarda okulların WC bakım ve onarımları yapıldı. Panel çit, alüminyum işleri, okul kapılarının onarımı yapıldı, eskiyenler değiştirildi. Okul giriş ve pencere korkulukları gibi demir işlerini de yapan Belediye ekipleri öğrencileri olası kazalardan korumak için gerekli görülen noktalarda okul bahçelerine panel çit çekti. Fen İşleri Müdürlüğü, eğitim kurumlarında kendi yürüttüğü çalışmaların yanı sıra okullara boya malzemesi desteği de veriyor.

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından çim biçimi, zirai ilaçlama, gübreleme, yabani ot temizliği, sert zemin temizliği ve süs bitkilerinde budama çalışmaları gibi periyodik süreçte devam eden çalışmaların yanında okulların bahçelerinde bulunan kent donatı ve spor ekipmanlarının bakım onarım ve yenileme çalışmaları da yapıldı. Okullarda bulunan bank, çöp kutusu, kameriye, pergola ve çocuk oyun ekipmanlarının işlevini kaybetmiş parçaları yenileniyor ve öğrenciler için tehlike oluşturabilecek parçalar değiştirilerek ihtiyaç halinde yenilerinin montajı yapılıyor.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler